Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Йошта - дивина в дачному саду
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Йошта - дивина в дачному саду


Йошта - звична рослина в європейському саду. Однак в нашій країні вона поки не знайшла широкого поширення. Про цю культуру варто розповісти окремо, адже на відміну від інших ягідних рослин в природних умовах вона не росте. Йошту створила людина.

Йошта отримана вченими як результат схрещування чорної смородини і агрусу звичайного. Створив її німецький селекціонер Рудольф Бауер. Рослина відрізняється від своїх батьків, але вона досить гарна, щоб зайняти місце в декоративному або плодовому саду. Кущі з довгими розлогими пагонами займають простір до 2,5 м в діаметрі.

Одним з важливих переваг йошти є не настільки інтенсивне, як у батьків, утворення пагонів, тому рослина не потребує посиленої обрізки.Формою листа йошта нагадує агрус, але вони більші і виділяють характерний смородиновий аромат. Квітки більші і яскравіші, ніж у батьків. Шкірочка ягід товста, насичено-фіолетового відтінку, майже чорна, м'якоть кисло-солодка. Плоди по 3-5 міцно сидять на плодоніжках.

До грунту йошта особливих вимог не пред'являє. При вирощуванні йошти заради ягід перед посадкою, яку проводять рано навесні або восени, в яму додають перегній або компост. Якщо рослину передбачається вирощувати виключно в якості декоративного акценту в саду, то можна обійтися і без внесення добрив.

В посушливе літо потрібні поливи. Крім того, протягом теплого сезону дають підгодівлі настоєм коров'яку, а восени - калійними добривами (можна використовувати настій золи деревних порід). Плодоношення настає на третій рік, врожайність становить близько 7 кг з 1 рослини.

Дачники знають, наскільки сильно страждають від почкового кліща і борошнистої роси смородина чорна і агрус, а йошта до цих напастей стійка. Йошті досить санітарної обрізки: ранньою весною видаляють старі, висохлі і хворі гілки. При гарному догляді рослина здатна досягти 20-30-річного віку.

Розмноження йошти зазвичай проводять вегетативним способом. Восени з здерев'янілих пагонів нарізають живці довжиною 15-17 см. При посадці держак заглиблюють похило (45⁰) в пухкий живильний ґрунт так, щоб на поверхні виявилося тільки дві нирки.

Йошта успадкувала від батьків здатність легко розмножуватися відводками, для цього використовують довгі дворічні пагони. Навколо куща рихлять грунт і видаляють бур'яни. Потім формують невеликі канавки, в яких розташовують пагони. Остаточний етап - присипати відведення городньою землею і провести полив. На постійне місце нові кущики висаджують на наступний рік.

Йошта відмінно підходить для створення живоплоту, для цього рослини висаджують на відстані 30-45 см. Добре виглядає йошта і в якості солітера (одиночна посадка) на тлі смарагдового газону.

12-03-2020, 17:05 126