Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Вітамінна червона смородина : опис
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Вітамінна червона смородина : опис


Червона смородина росте на багатьох присадибних ділянках. Як переробити ці ягоди, щоб зберегти максимум вітамінів?

Асортимент червоної смородини в останні роки значно розширився, зараз налічується більше 40 сортів. Крім добре відомих ветеранів (Голландська червона, Червоний хрест, Йонкер ван Тетс, Наталі) з'явилося безліч новинок різного терміну дозрівання, районованих в різних регіонах. Наприклад, тільки для Північного регіону пропонується не менше п'яти сортів червоної смородини: середньостиглі Лапландія і Світлана, пізньостиглі Зоря Заполяр'я, Сергійко, Тетяна.

Невибагливість і довговічність червоної смородини роблять її бажаною гостею на наших дачних ділянках. За вмістом вітаміну С червона смородина дещо поступається чорній (в ній зазвичай близько 40, іноді до 80 мг / 100 г), але вона багата і іншими біологічно активними речовинами. У ягодах виявлені біофлавоноїди - 40-47 мг / 100 г, органічні кислоти - до 4%, сухі речовини і цукру - 6,7% і більш.

Різні види переробки неоднаково впливають на збереження вітамінів. Якщо вміст вітаміну С в свіжих ягодах прийняти за 100%, то в соку без цукру, отриманому за допомогою соковижималки, зберігається 80%, після 12-місячного зберігання в ньому залишається 57%, а в соку без цукру, приготованому в соковарці, - 38 % вітаміну С.

Вдалий спосіб зберегти поживну і вітамінну цінність ягід - заморозити їх. При правильній швидкому заморожуванні втрачається не більше 15-20% вітаміну С. У сучасних морозильних камерах є режим заморозки при -24 °, а потім ягоди можна зберігати при -18 ° практично до нового врожаю.

11-03-2020, 07:45 107