Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Малина без ягід не залишить
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Малина без ягід не залишить


Стрічкова посадка малини - дуже зручний спосіб розміщення культури на дачній ділянці. Кущі маю за схемою 25 х 25 см в два ряди, відстань між стрічками - 1 м. Ряди маю зі сходу на захід: так рослини добре освітлюються сонцем і формують плоди на висоті 70-180 см, що значно спрощує збір ягід.

Грунт під кущами малини не перекопую, а поверхнево рихлю на глибину 10-12 см і мульчую дрібною тріскою. Цей прийом дозволяє утримувати вологу і утримувати посадки в чистому від бур'янів стані.

При стрічковому способі посадки малини пагони і нащадки ростуть вільно, заповнюючи надану їм площу. Плантація малини на ділянці формується за рахунок розростання кущів, а кількість пагонів і стебел регулюється природним шляхом.

Проріджування кущів проводжу як восени, так і ранньою весною: секатором видаляю сухі і відплодоносивші пагони, а також видаляю слабкі і недорозвинені стебла. З обох сторін кущів натягую шпалеру, до якої підв'язую пагони на двох рівнях (60 і 160 см), через пару років - на одному (160 см).

Після остаточної прибирання ягід секатором видаляю точку росту молодих стебел на висоті приблизно 180 см. Це стимулює формування і розвиток гілок, які будуть плодоносити в наступному році. Щорічно відрами збираю ягоди малини: урожай з ділянки площею 50 кв. м в середньому становить близько 100 кг. Витрати праці на обробіток цієї культури мінімальні.

8-03-2020, 20:48 110