Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Ремонтантна малина : опис,переваги і недоліки
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Ремонтантна малина : опис,переваги і недоліки


Малина зростає практично на кожній дачній ділянці. Однак ремонтантні сорти цієї культури поки нечасто зустрічаються в аматорських садах. Проте саме вони дозволяють отримати пінолітній і осінній урожай корисних ягід.Селекціонери створили чимало сортів малини. Однак звичайні сорти цієї культури не можуть реалізувати весь свій досить високий потенціал (до 5 кг ягід з 1 рослини) в кліматичних умовах більшості регіонів нашої країни. У суворі зими рослини підмерзають, в посушливе літо висушуються, що також веде до зниження врожайності.
 
Свою негативну «лепту» в ягідники вносять хвороби і шкідники, тому доводиться вести з ними боротьбу, застосовуючи хімічні препарати. Багато сил і часу забирає видалення численної поросли малини. Одним словом, клопоту малина завдає чимало.
 Стараннями селекціонерів створено ремонтантні сорти малини, у яких зазначені недоліки відсутні. Втім, термін «ремонтантна» не зовсім точний, так як ці сорти здатні плодоносити на дво- і однорічних пагонах.
 
У ремонтантних сортів спочатку плодоносять торішні пагони, а після збору ягід в пору цвітіння вступають пагони поточного року.У першій половині літа у ремонтантних сортів активно наростають однорічні пагони. До середини літа на них з'являються плодові гілочки. Пізніше, у другій половині літа, утворюються квітки, а ближче до осені - ягоди.

Головне достоїнство ремонтантних сортів малини полягає в тому, що за літо вони встигають наростити наземну масу і дати плоди. За технологією обробітку восени, після збору ягід, або рано навесні, до початку вегетації, у них зрізають всі однорічні пагони до рівня грунту. Настільки кардинальна «стрижка» дозволяє видалити з ділянки шкідників малини і джерела інфекції. Саме тому ягоди ремонтантних сортів, як правило, завжди чисті, без ознак пошкодження личинками малинового жука та інших шкідників. Хімічні обробки куща не потрібні.
 
Іншим позитивним якістю ремонтантной малини є висока зимостійкість їх кореневої системи. Це дуже важливо для регіонів з суворими зимами.Ще одна перевага ремонтантних сортів малини - більш тривалий період плодоношення (2-3 місяці), ніж у звичайних (2-3 тижні). Короткочасні заморозки  не заважають їм сформувати повноцінні плоди. До того ж нескладно продовжити термін плодоношення, встановивши над посадками дуги і зафіксувавши на них нетканий матеріал.
 
Перевагою ремонтантной малини є і те, що рослини дають трохи пагонів заміщення і нащадків, тому малина не розбігається по всій ділянці. Однак при цьому виникає дефіцит посадкового матеріалу, що призводить до його подорожчання.

7-03-2020, 07:51 73