Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Жимолость скороплідна, зимостійка, невибаглива
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Жимолость скороплідна, зимостійка, невибаглива


В дачні сади ця культура потрапила завдяки селекційній роботі вчених, що створили чимало сортів.

Морозостійкої жимолості  до - 45̊, а квітки і зав'язі витримують весняні заморозки до - 8̊. Однак зимові відлиги, здатні спровокувати вихід рослини зі стану спокою, дуже небезпечні для жимолості.

Цвіте рослина близько 30 днів, в цей час на них злітаються джмелі, іноді відвідують і бджоли. Процес запилення відбувається інтенсивніше, якщо на ділянці висаджені 2-3 сорти жимолості. Не варто очікувати швидкого розростання крихітного кущика: повільне зростання - характерна особливість цієї культури. Відчутний урожай рослини дають на п'ятий рік. Жимолость можна вважати садовою довгожителькою: максимальний термін її продуктивного життя - 25 років. З кожної рослини можна збирати 2,5-5 кг ягід.

Посадка і догляд

Найкраще приживаються саджанці з закритою кореневою системою, ідеальний варіант - двох-трирічні рослини висотою від 30 см з двома-трьома пагонами. Висаджувати їх можна навесні і влітку, але ідеальним часом для цієї роботи є похмурий жовтень. Старт вегетації жимолості доводиться на середину квітня, тому саджанці весняної посадки приживаються гірше, ніж осінньої.

Кущики висаджують в посадочні ями розміром 50х50см, розташовані на відстані не менше 1 м. На бідних грунтах їх заправляють добривами: перегній або компост - 10 кг, подвійний суперфосфат і калійна сіль - по150-200 р Після посадки коренева шийка рослини повинна виявитися на рівні поверхні грунту.

При гарній заправці посадкових ям вносити добрива потрібно на третій рік. Надалі цю роботу виконують 1 раз в 2-3 року. Під кущі жимолості підсипають перегній або компост (8-10 кг на 1 кв. М пристовбурного кола).

Корисні для рослин і мінеральні підгодівлі, їх дають 2-3 рази за вегетаційний період. Першу проводять на початку квітня - на 1 кв. м - 20 г сечовини, 30 г аміачної селітри або 40 г сульфату амонію. Другий раз жимолость можна підгодувати на початку липня, використовуючи гнойову рідину, розведену в співвідношенні 1: 4, на кожен кущ потрібно 10 л розчину.

Протягом вегетації регулярно видаляють бур'яни і розпушують ґрунт навколо рослин, восени її перекопують.

обрізка

У перші роки після посадки формують кущ з 15 стволів, такі 5-7 років кущі не обрізають, пагони не вкорочують. Видаляють лише полеглі і зламані гілки.

Омолоджуючу обрізку проводять через 8-10 років після посадки. Цю роботу планують на осінь (після листопаду) або весну (до кінця березня). Під час операції видаляють старіючу верхівку скелетної гілки, роблячи зріз у молодого розгалуження в середині гілки. Видаляють гілки, що загущують крону, а також ослаблені і ті що не плодоносять.

6-03-2020, 11:42 74