Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Глід червоний - широко поширена в природі рослина
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Глід червоний - широко поширена в природі рослина


Кущ або невелике деревце досягає висоти 5-6 м. Кора бура, молоді пагони червонувато-коричневі, покриті нечисленними прямими колючками довжиною 3-5 см. Листя темно-зелені, знизу світліші, довжиною 5-10 см, яйцевидної форми зазвичай мають від 3 до 7 неглибоких лопатей. Білі квітки діаметром 1-1,5 см, пурпуровими пильовиками зібрані в густі щитковидні суцвіття.

Глід цвіте з кінця травня до початку червня протягом 10-12 днів, дуже ефектний в цей час. До кінця літа чагарник покривається гронами яскравих, криваво-червоних кулястих плодів. Плоди глоду їстівні, мають солодкуватий борошнисту м'якоть, довго зберігаються на гілках, створюючи яскраву пляму в обезлюднює осінньому саду. Взимку плоди глоду виручають птахів.

Невибагливий глід відрізняється зимостійкістю, виносить часткове затінення, добре піддається стрижці і рясно утворює пагони. Щільна, густа крона, наявність колючок, здатність переносити обрізку робить глід незамінною породою для створення практично непрохідних живоплотів різної висоти. Рослина також мають у своєму розпорядженні в невеликих групах деревних порід, садять на узліссях і в підліску.

6-03-2020, 10:01 80