Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Смородина червона : ягідна довгожителька саду
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Смородина червона : ягідна довгожителька саду


Смородина червона - довговічна рослина, яка готова плодоносити не менше 15 років. Втім, переступивши через цей поважний для ягідних культур вік, після омолодження кущ дає хороші врожаї.

Місце під сонцем

Під смородину червону потрібно відвести відкриту сонячну ділянку, з пухким, родючим грунтом і рівнем грунтових вод - не ближче 1,5 м. Рослині не підходять схили, орієнтовані на північну сторону.

Посадку смородини червоної найкраще планувати на ранню (до розпускання бруньок). Посадочні ями формують розміром на третину більше обсягу кореневої системи. На дно як дренаж насипають шар керамзиту (2 см), на нього - суміш торфу і перегною (по 1 кг) з додаванням суперфосфату (30 г), хлористого калію (15-18 г) і деревної золи (1 склянка).

Садять, як правило, одно- або й дворічні саджанці. В ямі їх розташовують строго вертикально і заглиблюють на 6-7 см. Після посадки пагони обрізають так, щоб на кожному залишилося 3-4 живі нирки і проводять полив (1 відро води на 1 кущ). Далі грунт присипають торфом або перегноєм шаром близько 1 см.

 Догляд включає обов'язкові поливи рослин. Урожай червоної смородини багато в чому залежить від кількості вологи в грунті: її дефіцит призводить до зменшення розміру ягід і формуванню слабких приростів. Поливи проводять у міру висихання грунту. Якщо після тижневої відсутності дощу встановилася спекотна погода, грунт зволожують із розрахунку 2-3 відра води під 1 кущ. Ця кількість дозволяє промочити грунт на глибину 40-45 см, де залягають коріння рослини.

Невід'ємна частина догляду - розпушування грунту після поливу і сильного дощу на глибину 5-6 см, відступивши від основи куща на 8-10 см. Ці запобіжні заходи дозволяють уберегти коріння від пошкодження.

Після посадки, протягом п'яти років проводять тільки санітарну обрізку кущів смородини червоної. Видаляють сухі, зламані і загущающие крону пагони. На рослині залишають 12 плодоносних пагонів і 3-6 молодих. Кущі старше десятирічного віку піддають омолоджувалній «стрижці» - всі пагони зрізують до рівня грунту.

 Підживлення для культури

При нестачі азоту в грунті листя смородини червоної бліднуть, при дефіциті магнію і заліза між жилками листа проявляється хлороз. Якщо рослина недоотримує фосфору, листя стає червонувато-фіолетовими. На дефіцит калію вказує буро-жовта облямівка на листових пластинках.

Уникнути описаних проблем можна, якщо з інтервалом в 3-4 роки навесні вносити добре перепрілий гній (3-4 кг під кожну рослину). Рано навесні по вологому грунті можна розсипати деревну золу (150-250 г на 1 кущ).Ранньою весною під червону смородину вносять нітроамофоску (1 столова ложка під 1 рослину), пізніше, під час цвітіння і восени - по 1 чайній ложці суперфосфату і калійної солі.

Мікроелементи можна вносити підгодівлею по листу. У воді (10 л) розчиняють борну кислоту (2-3 г), сірчанокислий марганець (6-8 г), сірчанокислий цинк (2-3 г). Обприскування таким розчином проводять за 25-30 днів до дозрівання плодів, гарний час для даної роботи - пізній вечір або ранній ранок.

5-03-2020, 16:54 81