Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Агрус: гострі шипи, смачні плоди
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Агрус: гострі шипи, смачні плоди


При гарному догляді і в сприятливих умовах рослина плодоносить більше 20 років.

Місце під сонцем

Агрус пред'являє високі вимоги до освітлення. Урожайність рослин на затінених ділянках різко знижується, причому не тільки за рахунок того, що рослина формує дрібні ягоди, а й тому, що їх утворюється набагато менше, ніж на кущах, що ростуть на відкритому сонячному місці.

Заболочені ділянки та грунту з високим стоянням грунтових вод агрусу не підходять. На перезволожених грунтах коренева шийка куща загниває, рослина гине. Не варто висаджувати агрус і на важких глинистих землях.

Особливості посадки і догляду

Посадку саджанців можна проводити як навесні, так і восени. Правда, весняний період, коли можна проводити цю роботу, досить короткий - до набрякання бруньок. Запізніла посадка погіршує приживлюваність молодих рослин. Переважно осіння посадка, яку проводять за місяць до настання заморозків, щоб саджанець встиг вкоренитися на новому місці.

Рослини компактних сортів агрусу висаджують на відстані в 1 м, розлогих - 2 м. Одно- і дворічні саджанці висаджують в ями діаметром і глибиною 50 см, в які вносять до 10 кг компосту, 100 г деревної золи листяних порід, 50 г подвійного суперфосфату, 40 г сірчистого калію.

 Перед посадкою у саджанців агрусу видаляють засохлі коріння, зрізають верхівки пагонів, залишаючи на кожному 5 нирок. Саджанець розміщують з легким нахилом, засипають грунт, ущільнюють , щоб виключити утворення пустот, і проводять рясний полив.

Грунт навколо рослин регулярно перекопують, для цього можна використовувати вила, лопату або спеціальний поворотний розпушувач. Коренева система агрусу поверхнева, тому глибина обробітку грунту під кущем не повинна перевищувати 7 см, поза периметром крони допустимо і більш глибоке розпушування грунту. Оскільки бур'яни забезпечують підвищений рівень вологості повітря, їх слід видаляти, інакше не уникнути вірусних інфекцій агрусу.

Агрус потребує щорічних дворазових підгодівлі: під кожну рослину вносять 10 кг перепрілого гною або компосту, 80 г суперфосфату, 40 г селітри, 20 г хлористого калію.

Першу підгодівлю дають після цвітіння, другу - після збирання врожаю. В цьому випадку кущ закладе багато квіткових бруньок, що стане гарантією врожаю наступного дачного сезону.

Важливий прийом - формування кущів агрусу. Після посадки протягом трьох років обрізанням формують кущ, для цього наполовину коротшають багаторічні гілки і видаляють кореневу поросль. З четвертого року обрізають всі загущаючі пагони, повністю вирізують слабкі, висохлі гілки. Кущі агрусу формують урожай в основному на 3-6-річних пагонах, тому старі гілки також видаляють.

 Навесні формуючу обрізку куща проводять до розпускання бруньок, осінню - після листопаду. Дачники часто практикують літнє укорочення зелених пагонів: верхівку  зрізають, залишаючи на ньому 5-7 листків. Цей прийом стимулює утворення великих ягід.

5-03-2020, 15:50 84