Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Як правильно удобрювати малину : порада
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Як правильно удобрювати малину : порада


Малина дуже вимоглива до добрив, тому високі врожаї її можна отримувати тільки при своєчасному внесення необхідних доз органічних і мінеральних добрив.

З органічних добрив використовують гній, різні компости, гнойову рідину. Органічні добрива містять всі необхідні елементи живлення рослин і покращують фізичні властивості грунту. Систематичне внесення органічних добрив в грунт покращує її структуру. Такі ґрунти добре утримують вологу і в той же час в них вільно проникає повітря, що створює найбільш сприятливі умови для росту кореневої системи малини і життєдіяльності корисних бактерій.

Підвищена потреба малини в добривах пояснюється тим, що рослини витрачають багато поживних речовин на утворення великої кількості кореневих нащадків і пагонів заміщення, а також на формування врожаю ягід.

Тому навіть за умови внесення під посадку малини великих доз органічних добрив щорічно необхідно вносити і мінеральні добрива. Без щорічного внесення добрив грунт швидко виснажується, що відбивається на подальшому зростанні і плодоносінні малини.

Під малину можна використовувати як свіжий, так і перепрілий гній. Свіжий гній можна вносити тільки восени. Навесні, особливо в поздневесенніе терміни (кінець травня), його вносити небажано, так як при розкладанні свіжого гною перший час грунт не збагачується азотисті речовини в легкозасвоюваній рослиною формі, віддача їх відбувається дещо пізніше, і в весняний період рослини можуть відчувати брак азоту в ґрунті .

Кращі результати отримують при внесенні полуперепрівшого гною. Вносити його можна як восени, так і навесні.

Часто для поліпшення якості гною додають при укладанні в штабелі на 1 т гною 15-25 кг суперфосфату або 40-50 кг фосфоритного борошна. Якість такого гною значно поліпшується, і його можна вносити в менших дозах.

 Для приготування компостів, головним чином при компостуванні торфу, можна також використовувати гнойову рідину.

З азотних добрив найкраще вносити аміачну селітру. Це швидкодіюче добриво і порівняно мало підкисляє ґрунт. Крім того, використовують сульфат амонію. З фосфорних добрив найчастіше використовують суперфосфат, який вносять зазвичай восени. З калійних добрив для малини краще використовувати ті, які не містять хлору, так як хлор негативно діє на малину. Найбільш цінним добривом для малини є сірчанокислий калій, так як він не містить хлору. Вносити його можна восени і навесні. Добре також використовувати під малину деревну золу.

На молодих посадках органічні добрива краще вносити навесні поверхнево у вигляді мульчі, розкладаючи їх по рядах рослин після обробки та внесення мінеральних добрив і злегка присипати їх землею, щоб краще збереглися поживні речовини. Цим забезпечується збереження вологи у верхньому шарі грунту і створюються найбільш сприятливі умови для розвитку молодих рослин.

3-03-2020, 16:00 116