Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Обрізка смородини за правилами
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Обрізка смородини за правилами


Для хорошого розвитку смородини велике значення мають правильна обрізка та формування плодоносних кущів.

У чорної смородини кожна прикоренева гілка куща, що йде з землі, обростає бічними гілками, на яких формується урожай. Основний урожай розміщується на сильних приростах попереднього року і на багаторічних плодушках. Прикоренева гілка може багато років рости, але прирости на ній з кожним роком слабшають, окремі частини гілок після 4-5 років починають всихати, врожайність різко падає і значно погіршується якість ягід. Правильним обрізанням можна викликати щорічно сильний приріст в кущах і отримувати хороші врожаї.

Формувати кущі треба відразу ж після посадки, обрізаючи всі пагони з залишенням на кожному з них по 3-4 бруньки. У наступні роки з утворених прикореневих гілок щорічно залишають на формування 3-4 найсильніші плодоносні гілки, а інші вирізують біля основи.

Надалі вирізкою біля основи слабких і старіючих гілок викликають щорічну заміну їх новими з нирок підземної частини куща. Так формуються кущі всіх сортів з різновіковими прикореневими гілками.

Для отримання високих врожаїв необхідно викликати обрізанням сильні бічні прирости, на яких щорічно формується урожай наступного року. Чим більше в кущі добре розвинених бічних пагонів, тим більше урожай. Особливо потрібно обрізати однорічні прикореневі гілки.

Потрібне також підрізування бічних приростів.Підрізка верхівок до добре розвиненої нирки у всіх сортів сприяє більш сильному росту нових приростів, на яких формується урожай наступного року. Але підрізати верхівки приростів доцільно тільки у 2-3-річних гілок, на яких прирости бувають сильнішими і можуть утворити нові бічні пагони. Слабкі укорочені прирости підрізати не слід.

Багаторічний досвід показує, що врожайність при застосуванні обрізки збільшується на 70%.

3-03-2020, 15:50 85