Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Малина дасть «додаткові» ягоди
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Малина дасть «додаткові» ягоди


На дослідній станції вирішили провести експеримент. На одній частині малинників вирощували тільки плодоносні пагони, видаляючи нащадки - пагони заміщення, а на інший, навпаки, залишали тільки заміщають пагони, видаляючи плодоносні. В результаті кожна група пагонів розвивалася краще звичайного. Пагони заміщення були потужними, високими, гарантуючи щедрий урожай на майбутній рік, а на плодових пагонах дозрівали «додаткові» ягоди.

Як цей досвід реалізувати на присадибній ділянці? Перш за все розділіть ваш малинник на дві рівні частини. На одній з них видаліть все нові пагони (і видаляйте їх у міру появи), залишивши тільки торішні. Перезимуваші пагони на перший рік залиште і на іншій частині малиннику, приєднавши до них з'являються, нові. На зиму друга плантація піде з пагонами, які дадуть урожай наступного року, а перша (на якій ви видаляєте нові нащадки) перезимує чиста, вільна. Навесні на ній з'явиться багато нових пагонів. Вони принесуть урожай через рік.

Виходить, що плантації як би «міняються урожаєм» між собою. Коли одна тільки плодоносить, на інший ростуть пагони заміщення.

Садити малину можна гніздами, але краще рядами. Рослин на одному погонному метрі не повинно бути більше десяти.

На початку і в кінці кожного ряду малинників вбийте кілки висотою 130-140 см. До них на рівні приблизно 1 м від землі зміцните поперечини довжиною 120-150 см. Натягнутий між кінцями перекладин дріт служитиме опорою для гілок малини. Їх підв'яжіть на відстані не ближче 20 см один від одного ялинкою - один пагін до лівого, наступний до правого дроту і так далі.

Нехай вас не бентежить, що верхівки пагонів повиснуть за дротом на 30-40 см. Саме так і потрібно для затінення грунту в ряду, щоб бур'янів росло поменше. А для того, щоб їх зовсім не було, періодично (2-3 рази в сезон) обробляйте землю мотикою не глибше ніж на 4 см. Це робить верхній шар пухким, вологоємним, і виділяється при розкладанні бур'янів вуглекислота буде тільки сприяти розвитку рослин.

Підгодовувати малину краще рідкими органо-мінеральними добривами. Розливайте їх по поверхні, канавки і лунки робити не обов'язково. При роздільному вирощуванні малини для отримання хорошого врожаю не обов'язково підбирати кращі сорти. Навіть «несортовими» лісова малина дає високі врожаї.

3-03-2020, 14:26 77