Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Ірга: щедрий урожай в короткі терміни
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Ірга: щедрий урожай в короткі терміни


Що треба знати про вирощування ірги на ділянці?

Посадковий матеріал ірги виробляють розплідники, що спеціалізуються на розмноженні декоративних рослин. У Канаді в результаті селекційної роботи отримані сорти, що значно перевершують дикі форми за величиною плодів (розміром з вишню), різного забарвлення, в тому числі белоплодние форми, з підвищеним вмістом цукрів та оригінальним ароматом.

Розмножувати іргу нескладно як насінням, так і за допомогою відводків, кореневих нащадків. Насіння висівають відразу після виділення їх з плодів. Садівники розмножують цінні форми шляхом щеплення їх на менш цінні або дикі форми. Сумісність таких щеплень хороша.

На садовій ділянці іргу можна розміщувати так, щоб вони стали захистом кісточкових культур від холодного вітру. Оптимальна відстань між кущами ірги - 4 м.Ірга чуйна на добрива. На другий рік після посадки навесні корисно підгодувати її розчином аміачної селітри, курячого посліду або гною, а восени - суперфосфатом (100-150 г під одне дерево) і сірчанокислим калієм (50 г).

Догляд за іргой полягає у весняній санітарної обрізки, під час якої видаляють слабкі та пошкоджені гілки, вкорочують занадто довгі пагони. Необхідно також регулювати кількість кореневої порослі: залишають не більше трьох пагонів заміщення для поновлення куща. Якщо ірга росте у вигляді куща, то його обв'язують у вигляді обруча, щоб виключити поломку гілок.

Ірга - рослина скоростигла: в плодоношення воно вступає зазвичай на четвертий рік. Плоди дозрівають не одночасно, що дозволяє продовжити термін споживання свіжих ягід.

Особливо гарні ягоди ірги в свіжому вигляді, а надлишки можна заморозити на зиму. Однак затримка з прибиранням може привести до того, що весь урожай дістанеться виробами. Ці пернаті «гості» прилітають в сад, щоб поласувати темної ягідкою.

13-10-2020, 17:34 95