Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Чорна смородина: вибираємо час і місце посадки
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Чорна смородина: вибираємо час і місце посадки


Щоб до наступного дачного сезону чорна смородина нормально прижилася і рушила в ріст, її треба встигнути посадити восени. З середини вересня до середини жовтня - оптимальний період для її посадки.

Чорна смородина: коли садити?

У регіонах з холодними зимами посадку чорної смородини краще відкласти до весни. У центральній частині Росії краще осіння посадка саджанців цієї культури. За зимові місяці грунт навколо саджанця вляжеться, і навесні у нього швидко почнеться період вегетації. Посадку проводять за три тижні до осінніх заморозків. Денна температура повинна триматися в межах 10-15 °, нічна - не нижче 5 °.

Місце для посадки смородини

Чорна смородина мириться з затіненням. Але все ж цю культуру краще відвести сонячне місце. Добрими сусідами для неї можуть стати інші види смородини (червона, біла, золотиста). Не варто вирощувати поруч агрус, так як у цих культур однакові захворювання і шкідники.

Як садити чорну смородину?

Перед посадкою у саджанців обрізають верхню частину. Залишають на кожному пагоні 2-4 нирки. Кореневу шийку під час посадки заглиблюють на 10 см. Це стимулює утворення добре розгалуженої кореневої системи.

На дно ями кладуть землю з верхнього родючого шару, вийнятого при викопуванні. Потім вносять суперфосфат (40 г), деревну золу (250 г), компост (5 кг). Ретельно перемішують всі компоненти з городньої землею і виливають 10 л води. Саджанець при посадці треба розташувати під кутом 45 °. Потім присипають грунтом кореневу систему і мульчують соломою ґрунт навколо рослин.

Під час висадки декількох рослин між ними залишають відстань 1,5-2 м залежно від висоти кущів (високо-, середньо- або низькорослі) і розростання пагонів (сильно-, середньо- або слабораскідістий).

4-10-2020, 21:46 56