Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Лохина: вибір, посадка, догляд
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Лохина: вибір, посадка, догляд


Лохина родом з Північної Америки, в Європу вона потрапила лише 40 років тому. А в Україні перші аматорські посадки з'явилися лише в кінці 90-их років минулого століття.

Але ягода швидко завоювала популярність у садівників. І не дивно, адже лохина не тільки джерело вітамінів, але і природні ліки.

Її ягоди захищають навіть від впливу радіоактивного випромінювання! Хоча, на вулиці вже і холодно, але подумати про особливості вибору кущів лохини, посадки і догляду за нею потрібно вже зараз.

особливості вибору

Більшість сортів, які сьогодні продаються в Україні високорослі і північного типу, тому придатні для посадки в наших регіонах. Правда, є кілька популярних сортів, в генетиці яких присутні південні гени, тому вони будуть підмерзати. Добре вони будуть себе відчувати тільки в регіонах на південь від Запорізької області.

Наша порада:

Вибираючи саджанці, враховуйте, що більшість новітніх сортів лохини непридатні для вирощування на території України.

Якщо говорити про сорти лохини, то можна виділити кілька видів. Це сорти ранні, які добре приживаються на територіях Київської, Житомирської областях. Перша лохина дозріває в 20-х числах червня. Сорти, які вас не підведуть - це Дьюк, Річка, Блюджей, а так же сорт Патріот, якому вже більше 40 років.

Середні сорти лохини дозрівають на 10-14 днів пізніше, ніж ранні сорти. Класичний сорт, який найчастіше вирощують - це Блюкроп. Зараз з'являються нові сорти, такі як Деніз, відмінна риса якого м'якоть, вона жовтого кольору і смак ягід незвичайний. У сорту Торо, який активно тиражується, має один недолік - його коренева система уражається кореневими гнилями. Тому, Торо можна вирощувати тільки там, де дуже глибоке залягання грунтових вод. Добре зарекомендував себе великий сорт лохини Чендлер, який відноситься так само до середньоранніх сортів. У нього першого ягода досягає приблизно до 3 см в діаметрі, потім ягода дрібніє.

Дуже вдалий з пізніх сортів лохини - Блюголд, у нього темного насиченого кольору ягода, яка добре зберігається в холодильнику протягом трьох тижнів. У виростанні не надто примхливий. Завершує все пізні сорти - сорт Елліот, правда, він дивується антракнозом (грибковим захворюванням), тому потрібно проводити системні обробки від цього захворювання.

Правила посадки

Вибираючи місце для посадки, врахуйте: чим світліше воно буде, тим солодший виросте ягода.

Думка про те, що лохина це болотяна рослина і добре себе почуває на болоті - помилкове. В ідеалі грунтові води повинні бути в метрі від кореневої системи. Лохина може винести деякий замокання, але незначне, якщо ми говоримо про зимовий час, то воно менш шкодить корінню. Але, якщо ваша лохина буде затоплена більш ніж 7 днів, то коренева система відімре.

Коренева система у лохини достатньо компактна в діаметрі близько 40 см завглибшки. Виходячи з цього, і потрібно готувати посадкову яму. Є два способи посадки. Перший - викопати траншею і посадити кілька кущів. Другий - зробити те ж саме, тільки ямкові способом.

Закладаючи посадку потрібно садити від 3 до 5 кущів.

Наша порада:

Стандартний саджанець повинен мати «дві висоти» горщика, в якому він знаходиться

2-03-2020, 09:04 220