Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Лохина : гостя в саду
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Лохина : гостя в саду


Чи не кожен дачник може похвалитися тим, що на його ділянці росте лохина садова. Рослина це дає дивно корисні плоди. Та й популярність його з кожним роком неухильно зростає.

саджанці

При виборі рослин лохини краще брати саджанці віком від двох років із закритою або відкритою кореневою системою. Якісний дворічний саджанець - рослина з одним втечею, не менше 35 см у висоту, якщо пагонів два, то сумарна довжина пагонів також близько 35 см. Ще краще - трирічні саджанці, так як вони краще розвинені.

Однорічний саджанець, висаджений у відкритий грунт, дуже чутливий до чинників зовнішнього середовища (підсушування, підтоплення, недолік або надлишок мінерального живлення та інші). Це може привести до загибелі або дуже повільного розвитку рослини.

Кущ у віці 10-20 років можна купувати як із закритою, так і з відкритою кореневою системою. У першому випадку треба переконатися, що його спочатку вирощували в контейнері, а не визначили в ємність перед продажем. У другому варіанті (при покупці і посадці дорослої рослини з відкритою кореневою системою) треба очікувати більш довгого відновлення куща після неминучого порушення кореневої системи. Приживлюваність дорослих екземплярів в обох випадках становить 100%.

сорти

За силою росту лохина ділиться на три групи: низькоросла (сорти Блюетта, Нортблю, Норткантрі, Нортланд, Нортскай, Патріот), середньоросла (Блюгольд, Дюк, Річка, Стенлі, Берклі, Блюджей, Пуру, Торо, Хардіблю, Ранкокас, Спартан, Елізабет , Еліот) і високоросла (Блюкроп, Санрайс, Ерліблю).

Підібрати ідеальний сорт лохини не вийде: один дуже врожайний, в іншого ягода велика, у третього - крона розлога або, навпаки, компактна. До того ж сорту по-різному відгукуються на недолік мінерального живлення, поливу, прополку і інші агротехнічні заходи. У зв'язку з цим краще висадити кілька сортів.

Більшість сортів витримує морози до -35 градусів, якщо температура повітря опускається нижче цього показника, можуть постраждати квіткові бруньки і молоді пагони. При температурі -45 градусів нижня частина куща, що опинилася під снігом, не вимерзне. За поточний вегетативний період кущ відростає і на наступний рік починає плодоносити. Головне - уберегти від низьких температур кореневу систему рослини.

Розмір ягід лохини садової коливається від 7 до 35 мм в залежності від сорту, в середньому - від 15 до 25 мм. За смаковими якостями сорти лохини так само відрізняються: у кожного сорту своя смакова нотка.

25-04-2020, 21:57 74