Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Чому не плодоносить жимолость : опис
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Чому не плодоносить жимолость : опис


Основні причини низької врожайності жимолості:

- відсутність сортів-запилювачів. Культура самобесплодна, тому посадка одного куща або двох-трьох кущів одного сорту неефективна. Потрібно обов'язково висаджувати різні сорти;

- низька активність комах-запилювачів або їх відсутність, що часто пов'язано з несприятливою погодою;

- неправильна посадка і поганий догляд за рослиною, неправильна обрізка кущів;

- неякісний посадковий матеріал, відсутність у продажу сучасних продуктивних сортів.

Якщо на погоду ми вплинути не можемо, то все інше - в наших руках. Слід шукати в перевірених розплідниках нові сорти і купувати як мінімум два різних сорти. Вони відрізняються високою якістю ягід (розмір, відмінний смак), урожай довше висить на кущах і не опадає (стиглі ягоди старих сортів схильні до опадання). Непогано мати сорти різного терміну дозрівання, щоб продовжити період збору ягід.

Кущі потрібно висаджувати в підготовлені ями, дотримуючись оптимальну відстань між рослинами (2,5-3х1,5-2 м - в залежності від сили росту сорту). Рослина довговічна, тому місце слід вибирати ретельно, жимолость виносить півтінь, але на добре освітленій ділянці урожай буде вище.

Найважливіший момент, який садівники часто упускають, - обрізка жимолості. Іноді проводять поверхневу, вкорочуючу обрізку, яка викликає зайве розгалуження, наростання безлічі слабких пагонів, що не несуть плодів. Обрізка повинна бути проріджуюча, спрямована на видалення загущающих, неперспективних пагонів.

Дорослий плодоносний кущ повинен мати не більше 6-8 скелетних гілок, на яких виростають змішані пагони першого порядку розгалуження, несуть квіти і ягоди. Проріджувати обрізку рекомендують проводити регулярно, з першого року життя рослини.

13-04-2020, 20:58 156