Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Плодові кущі » Малина і її сусідки : вирощування
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Малина і її сусідки : вирощування


Багатьох садівників - любителів самої ароматної ягоди цікавить, чи можна садити поруч звичайну малину, ремонтантну малину і ожину. Чи не будуть ці культури заважати одна одній?

Розміщення різних видів малини і ожини залежить від місця на вашій ділянці і вільного часу, який ви готові присвятити догляду за кущами.

 Якщо розглядати ці рослини з точки зору сили зростання, то вийде, що наймогутніша з них - ожина. Без належного догляду вона може активно розростися і заглушити обидва види малини. Тому краще садити цю культуру поряд з якоюсь шпалерою. Закріплюючи пагони ожини на опорі, своєчасно вирізаючи зайві, можна буде контролювати зростання і поширення куща.

Малина звичайна активніше розростається і дає кореневі нащадки, ніж ремонтантная малина. Тому вона може «задавити» свою сусідку, плодоносить кілька разів на рік. До того ж у цих видів різна агротехніка. Ремонтантну малину рекомендується щорічно восени після закінчення плодоношення обрізати, залишаючи пеньки висотою 5-10 см.

Малину звичайну досить навесні проріджувати і прибирати старі (торішні) отплодоносившие і відмерлі гілки.

Розмежувати два види малини можна, створивши бар'єр в грунті. Для цього достатньо вкопати лист металу, шиферу, пластика або подібного матеріалу на глибину близько 40-50 см навколо того місця, де ви плануєте вирощувати ці ягідники.

29-03-2020, 17:09 101