Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Китайка - підщепа не для всіх
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Китайка - підщепа не для всіх


Коренева система у цього виду яблуні потужна, глибока, розгалужена і зимостійка, рослина добре переносить посуху. Листя схожі на листя сливи. Плоди у дикій китайки дрібні, діаметром 2-2,5 см, зібрані в пучки по 5-6 штук.
 
Китайка в культурі дала дуже багато форм: китайка Санінская, Керр, Довго і інші. На її основі отримано безліч сортів, як дрібноплідних (кребов сибірських та американських), так і великоплідних. Цей вид активно використовував в селекційній роботі І.В. Мічурін (Бельфлер-китайка - позднеосенний сорт з великими плодами відмінного смаку, китайка золота рання - раннелетний зимостійкий сорт з дрібними плодами, Кандиль-китайка - зимовий сорт з дуже смачними плодами середньої величини, Пепин шафранний - Ранньозимовий сорт з винно-солодким смаком і інші ).
 
Тривалий час китайка вважалася найкращою підщепою. Пізніше з'ясувалося, що вона дійсно найкраща, але для певних сортів. До сортів, добре сумісних з різними китайками, відносяться Пепин шафранний, Коричне нове, Мелба, Мекинтош, Россошанська смугасте, Північний синап, Бельфлер-китайка, Осіннє смугасте, Липневе Черненко, Шафран саратовський, Кортланд, Жигулівське, Спартак. Дерева, щеплені на китайку, мають надійну зимостійкість, швидше починають плодоносити, дещо зменшують силу росту дерева в порівнянні з прищепленими на сіянцях яблуні лісової.
 
Сорти Антонівка звичайна, Папіровка, Грушівка московська, Ренет золотий курський, Уелс і деякі інші несумісні з китайками, для них потрібно вибирати інші підщепи.

25-03-2020, 21:36 66