Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Чому не прижилося щеплення дерева
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Чому не прижилося щеплення дерева


Наш читач  просить поради: «У цьому році спробував прищепити живці на яблуню і грушу. Купив спеціальний секатор, зробив по 5 щеплень на початку , однак жодне щеплення чомусь не прижилася. Що зроблено не так? »

Судячи з надісланого знімку проблема була в прищепленому живці, в їх зайвій довжині.

Зазвичай живці для весняного щеплення нарізають взимку і зберігають в холодильнику. Якщо дерево перезимувало без проблем, то живці можна взяти ранньою весною, безпосередньо перед щепленням. Беруть прямі однорічні пагони з добре сформованими бруньками. Їх товщина повинна бути приблизно з олівець, але не більше 10-12 мм, довжина 30-40 см. З таких пагонів можна нарізати кілька живців.

Оптимальними для щеплення вважаються живці з 2-4 нирками. Якщо у культури довгі міжвузля, то досить 1-2 нирок. Багато професіоналів використовують черешки, які мають не більше двох нирок. Довгі черешки погано приживаються і можуть загинути від осушення, особливо при спекотній і вітряній погоді. Також довгий держак має високу парусність і при сильному вітрі може просто відламатись.

Спеціальні прищепні сектори - непогана підмога для початківця садівника, вони зручні, забезпечують збіг зрізів на підщепі і привої. Процес прискорюється, тому що не потрібно відпрацьовувати навички і підганяти зрізи за розміром і формою. Швидке виконання щеплення не дає підсохнути тканинам, що забезпечує хорошу приживлюваність, а також економить час. Подібні секатори допоможуть любителям, які активно розмножують саджанці або прагнуть урізноманітнити сортовий склад свого саду.

Важлива умова успішного щеплення - товщина держака (зазвичай від 7 до 10-12 мм), вона повинна відповідати рекомендованій товщині  для даного секатора.

При цьому садівник обмежений у виборі підщепи та прищепи по товщині, їх діаметр обов'язково повинен збігатися. Допускається різниця не більше 2-3 мм. Проблеми можуть виникати при використанні неякісних секаторів, вони швидко втрачають гостроту ріжучого леза, в результаті тканини кори і камбію мнуть, і щеплення не приживається.

Садівникові, якого спіткала невдача, можна порадити повторити досвід на наступний рік або освоїти окуліровку. Таке щеплення очком (однією ниркою) можна встигнути зробити в цьому році, в кінці липня - початку серпня. Для цього знадобиться придбати окуліровочний ніж (він коштує значно менше, ніж спеціальний прищеплювальний секатор), вивчити докладні інструкції в літературі або відео в інтернеті, а також витратити деякий час для тренування на м'яких пагонах (бережіть руки!).

20-03-2020, 22:09 118