Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » 5 способів відлякати пернатих від ягід
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

5 способів відлякати пернатих від ягід


1. Блискучі прикраси
 
Дістаємо з ящика з ялинковими іграшками кілька «дощів» і за допомогою білизняних прищіпок фіксуємо їх на гілках. Тонкі блискучі стрічки, розвіваючись на вітрі, відлякають пернатих від «їдальні». Дерево можна також «прикрасити» непотрібними CD-дисками, які будуть ганяти по саду сонячних зайчиків і тим самим відлякувати птахів.
 
На кілька днів блискучі предмети позбавлять дачника від необхідності щохвилини плескати в долоні, стоячи біля дерева, в надії відігнати нахабних ласунів. Однак з часом крилаті злодюжки звикнуть до незвичайних «прикрас» дерев і чагарників, тому перестануть на них реагувати.
 
2. Сітка, марля або тканина
 
Багато дачники пристосувалися натягувати над кущами смородини, малини та інших не надто високих рослин дрібнопористу сітку. Ця перешкода не дозволить птахам сідати на кущі і дерева в пошуках річного «десерту». Цей спосіб доступний кожному садівникові, але його недоліком є ​​небезпека для дрібних пташок, які можуть заплутатися в сітці і загинути. Більш гуманно використовувати марлю або тонку світлу тканину.
 
3. Уявний ворог
 
Якщо в саду встановити опудало хижого птаха, то рослиноїдні птахи на якийсь час перестануть навідуватися на ділянку. Правда, обдурити їх не так просто - доведеться створити видимість переміщення сови або яструба в саду, пересуваючи лякало по дачній території. Але з часом пернаті хитруни «розкусять» всю цю садово-театральну постановку.
 
4. Годівниці і поїлки
 
Дачники, які рятують свій урожай, помилково вважають, що птахи, пікіруючи на дерева і чагарники, відчувають голод. Насправді в спекотний сонячний день птахи можуть відчувати дефіцит вологи, тому і відправляються в сади в пошуках соковитих плодів. Напрошується простий висновок - подалі від плодових дерев і ягідних кущів потрібно передбачити поїлки для пернатих.
 
Однак птиці досить швидко розуміють, що безглуздо відправлятися на пошуки корму в інші місця. Вони буквально накидаються на дозрілі плоди. В цьому випадку можна спробувати «переграти» злодійкуватих «гостей», повісивши поруч з поїлками годівниці і регулярно наповнювати їх пташиним провіантом. Пернаті отримають справжній «шведський стіл», де можна не тільки води випити, але і гарненько підкріпитися, тому залишать без уваги ягідні культури.
 
5. Багато галасу даремно
 
Відлякати літаючу братію можна, використовуючи магнітофон: будь-який шум, який він буде виробляти, відлякає птахів. Недоліком цього способу є його короткочасність, так як важко уявити собі багатогодинну шумову атаку на птахів без подальшого розгляду з роздратованими дачними сусідами. Втім, і птахи швидко зметикують, що радіогвалт для них не становить небезпеки.
 
Описані способи, звичайно, не дають тривалого ефекту, але ж і дачник приїжджає на фазенду не тільки працювати і споживати плоди своєї праці. Дача - відмінне місце, де можна відпочити від міської метушні, поспілкуватися з природою, а птиці, що прилітають на ділянку, - і є частина природи, тому не варто занадто активно і безжально виганяти  з ділянки.

18-03-2020, 21:13 95