Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Готуй яму влітку : порада
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Готуй яму влітку : порада


В кінці літа можна приступати до підготовки ям для посадки саджанців плодових культур. Цю роботу виконують заздалегідь, щоб грунт в них встиг осісти.

Посадкову яму можна робити глибиною 60 см і 1 м в діаметрі. Верхній родючий шар грунту при викопуванні складують в одну сторону, менш родючий - в іншу: його надалі просто раскидайте по ділянці, а для наповнення ями використовуйте грунт з верхнього шару.

Внесіть в яму органічні і мінеральні добрива, але обов'язково перемішайте їх з родючим грунтом. Цю роботу виконайте за три-чотири тижні до посадки, щоб грунт злегка осів і коренева шийка саджанця не самозаглубілась. Якщо грунту на ділянці підзолистий, то в кожну яму для яблуні покладіть 25 кг перегною, 1 кг суперфосфату, 0,15 кг сірчанокислого калію або 0,8 кг деревної золи. На кислих грунтах вносять близько 1 кг меленого вапняку або доломіту під кожен саджанець.

При осінній посадці в ямі встановіть кіл висотою 1,2 м, потім зробіть горбок з родючої землі, але без добрив, це дозволить уникнути зіткнення коренів з мінеральними солями, засипте їх шаром грунту (10 см). Саджанець прив'яжіть «вісімкою» до опори, яка утримає деревце від розгойдування вітром і захистить штамб від сонячних опіків. Грунт навколо саджанця примніть (ступнею розташовуйте носком до центру ями). Навколо деревця сформуйте поглиблення у вигляді чаші і проведіть рясний полив. Пізніше бортики поливної лунки потрібно розбити, щоб кора не підопріла під впливом скупчується води.

Можна також підготувати ями і для весняної посадки саджанців, але їх потрібно доверху наповнити родючої сумішшю, це виключить скупчення всередині талої води, що утрудняє посадку.

18-03-2020, 10:38 88