Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Обрізка дерев: не опусти терміни
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Обрізка дерев: не опусти терміни


Основну обрізку плодових дерев виконують, коли рослини знаходяться в стані спокою. У південних регіонах, де не буває тривалих морозів, плодові дерева можна обрізати і восени, коли рослини скинуть листя, і взимку. Однак і тут для даної роботи вибирають дні, коли стовпчик термометра опускається не нижче -5⁰. Більш сильний мороз веде до замерзання деревини, в цьому випадку її важко різати.

Обрізати дерева восени не слід. Особливо негативно осіння обрізка позначається на молодих деревах: при укороченні однорічний приріст вимерзає на значній відстані від місця зрізу. Навколо місць вирізу гілок часто мерзнуть кора і камбій, і заростання рани в подальшому ускладнюється.

При великій кількості зрізів зимові морози призводять до того, що дерево висушується, його зимостійкість знижується. Особливо небезпечна осіння обрізка для груші, вишні, сливи. На відміну від них смородину чорну, білу, червону і агрус обрізати після листопаду можна.

У центральній частині нашої країни обрізку плодових дерев починають проводити в кінці зими - початку весни, до сходу снігу, але тільки в тому випадку, якщо минула небезпека повернення тривалих сильних морозів (-10⁰ і нижче). Цю роботу продовжують проводити до фази сильного набрякання бруньок. У випадках крайньої необхідності обрізку плодоносних дерев, особливо кісточкових культур, можна продовжити і до початку цвітіння.

12-03-2020, 17:17 72