Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Як домогтися врожаю смородини : порада
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Як домогтися врожаю смородини : порада


Чорна смородина часом засмучує садівників. Не завжди кисті виконані, в них буває мало ягід. З'ясуємо, що робити, щоб урожай радував.

Після цвітіння чорної смородини можна помітити опадання незапліднених квіток. Часом це є основною причиною зниження врожаю. Двостатеві п'ятичленні квітки смородини мають тичинки з пильовиками і товкач, при дозріванні пилку відбувається запліднення. Смородина є Самоплодность культурою, тобто запилюється власним пилком, однак ступінь самоплодності може бути різною.

У сортів з високим ступенем самоплідності формується понад 50% ягід від загального числа квіток, хороша самоплідність - від 30 до 50%, середня - 20-30% і низька самоплідність - 10-20%. Самобесплодние сорти дають менше 10% плодів.

Дослідження вітчизняних вчених показали, що високою, стабільною самоплодностью відрізняються сорти чорної смородини Александріна, Багіра, Бірюлевская, Велой, Глібівська, Добра, Дубровська, Зелена димка, Катерина, Краса Алтаю, Поезія і деякі інші.

Якщо у вас росте кущ смородини невідомого сорту, ви можете самі визначити ступінь його самоплідності. Окрему гілку з бутонами ізолюйте марлевим мішечком, попередньо підрахуйте кількість бутонів. Зніміть мішечок на початку дозрівання плодів і підрахуйте їх, обчисліть ступінь самоплідності.

Якщо в кисті всього 1-2 недорозвинені ягоди, то сорт має низький ступінь самоплодності. Для підвищення врожаїв корисно висаджувати поруч різні сорти смородини.

Поліпшити запилення квіток можна, якщо залучити бджіл. Розведіть пару столових ложок меду в 10 л води і обприскайте розчином кущі смородини перед розпусканням квіток. Проблемою може стати дощова, вітряна і прохолодна погода, коли комахи-запилювачі не відвідують рослини.

10-03-2020, 08:52 109