Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Яблуня зацвіте швидше : порада
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Яблуня зацвіте швидше : порада


Існує кілька прийомів, що дозволяють скоротити терміни очікування першого врожаю.

Один із способів - зміна нахилу гілок дерева. Нахил сильних гілок майже до горизонтального положення перетворює їх в напівскелетні. Гілки нахиляють, використовуючи розпірки (рис. 1), або підв'язують їх до лідера, штамбу або кілків, вбитих в грунт (рис. 2)

Інший прийом, що наближує плодоношення, - згинання гілок. Гілки деформують біля основи або додатково в одній-двох точках (краще - на кордонах річних приростів). Найзручніше приступати до цієї роботи в червні-липні, коли ростові процеси закінчуються і гілки стають максимально еластичними.

Перетяжка стовбурів або гілок на початку вегетації - ще один спосіб «змусити» плодове дерево цвісти. Перетяжку виконують за допомогою дроту, під яку підкладають дощечки. В кінці вегетаційного періоду, після того, як стає добре помітним наплив, перетяжку знімають.

Поштовх до утворення квіткових бруньок дає і кільцювання гілок. У підстави гілок вирізують смужки кори шириною 5-8 мм, роблячи кільцеві, напівкільцеві (2 надрізи один над іншим з частковим перекриттям) і спіральні (один виток або більше) надрізи. Оптимальний термін кільцювання - через 15-20 днів після цвітіння.

Карбовка - прийом, який не тільки стимулює ріст пагонів, але і прискорює закладку квіткових бруньок. Під час цієї операції над ниркою або слабкою гілкою роблять напівмісячний виріз кори: на відстані 3-5 мм від нирки вирізують смужку кори шириною 2-3 мм, довжиною, що перевищує ширину нирки в півтора рази.

ДО РЕЧІ

Дефіцит фосфору або калію, мікроелементів в грунті, а також надлишок азоту можуть відсунути терміни вступу в плодоношення. У цьому випадку навесні під яблуню слід внести 2-3 півлітрові банки золи, в кінці липня - початку серпня - 40 г суперфосфату і 25-30 г сірчанокислого калію на 1 кв. м.

8-03-2020, 09:21 137