Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Навіщо прищипувати яблуню
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Навіщо прищипувати яблуню


Операцію проводять в перші роки життя дерева в саду. Таким способом можна пригальмувати зростання небажаних пагонів-конкурентів, домогтися співпідпорядкованості всіх гілок. Прищіпка тимчасово або повністю припиняє ріст гілки.

Прищипують зазвичай пагони, які досягли довжини 15-20 см, над третім листом. Короткі пагони і пагони продовження, що знаходяться на основних гілках, прищипувати не слід. Операцію проводять секатором, ножицями, садовим ножем або просто руками.

Процедура може бути одноразовою, дво- або триразова, що залежить від розвитку пагона. Повторне прищипування потрібно, якщо з нирки, найближчої до місця обрізки, проросте новий пагін. В цьому випадку його зрізають над другим листом. Якщо проросли всі нирки, то пагін потрібно зрізати над нижнім листом. Подібне багаторазове прищипування сильного пагону може перетворити його в плодову гілку.

Слідкуйте за появою потенційних пагонів-конкурентів, які можуть бути рівними за силою паросткам продовження і скелетних гілок. Конкуренти віднімають харчування у основних пагонів, загущают крону, їх потрібно виламати на самій ранній стадії розвитку або прищипнуть для придушення їх зростання. Якщо нижче місця прищіпки пробуджується нирка і виростає новий пагін, слід обмежити його зростання.

При затяжному зростанні молодих пагонів вони не встигають визріти і підготуватися до зими. В кінці літа у таких активно зростаючих пагонів необхідно видалити верхівку. Це зупинить зростання і стимулює одревесіння тканин у однорічних пагонів.

Проста операція дуже важлива в саду, прищипування пагонів позбавить вас згодом від трудомісткої роботи з обрізки зайвих гілок.

6-03-2020, 10:50 83