Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Старий сад: пиляти не можна залишити
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Старий сад: пиляти не можна залишити


Трудно не погодитися з тим, що пиляти дерева і корчувати пні - заняття непросте навіть для професіонала: для цього потрібні навички і спеціальні пристосування. Іноді доводиться залучати і великогабаритну техніку, яка, до речі, може проїхати не на кожну ділянку.

Крім того, прибравши старі дерева, доведеться купувати саджанці, готувати посадочні ями, проводити посадку молодих рослин. Всі ці заходи вимагають великих фінансових і трудових вкладень та значно відсувають строки отримання врожаю.

Висновок - реанімація старого саду дозволить заощадити кошти і сили.

Якщо прийнято рішення - зберегти більшу частину дерев, то вирушаємо в сад, щоб видалити сухі та зламані гілки, потім спрямовуємо зусилля на знищення дикої порослі та пнів. Попутно з цією роботою видаляємо під деревами траву і обкопуємо пристовбурні кола.

Інша справа працювати з ягідними чагарниками. Місця їх вирощування потрібно періодично міняти. Кущі чорної смородини через 10-12 років потрібно розкорчувати, грунт удобрити і висадити молоді рослини, наприклад, в проміжках між старими місцями посадки.Малину на одному місці також вирощують не більше 12 років, відводячи під посадки нові ділянки, наприклад ті, де до цього росла чорна смородина, овочі або декоративні чагарники.

У разі, коли хочеться влаштувати сад на новий лад, то ідеальний варіант - закладати його поступово. Не видаляючи старі дерева, можна висадити саджанці, дочекатися від них врожаю, після чого знищити яблуні-груші - «спадщина колишніх господарів». На їх місці цілком доречні грядки або квітники.

Однак потрібно врахувати, що грунт там, де росли старі дерева, сильно виснажений, її родючість потрібно відновити. Можна ретельно перекопати землю, видалити залишки коренів і кілька років поспіль засівати її сидеральними культурами (гірчиця біла, овес, пшениця, бобові та інші) з наступним закладенням в грунт.

Інший спосіб - внести в грунт перепрілий гній і компост, дати землі «відпочити» рік-другий. Поступово структура грунту і запаси поживних речовин в ній відновляться, знизиться і кількість шкідників в саду, гнізда яких розташовуються на стовбурах і гілках дерев або в грунті пристовбурного кола.

Як бачите, перш ніж приймати рішення про викорчовування саду або його відновленні, потрібно оцінити «масштаби лиха», свої сили і можливості, а також свою теоретичну підготовку. Тільки після того, як проведено ретельний аналіз та підготовлено все необхідне, можна сміливо братися за справу.

6-03-2020, 09:34 80