Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Як пересадити дерево : порада
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Як пересадити дерево : порада


Перед тим як садити плодовий сад, фахівці рекомендують зробити план ділянки із зазначенням будівель, дорожньо-тропиночной мережі і живих насаджень. Хтось прислухається до цієї поради, хтось не дуже, проте, навіть якщо все було зроблено за планом, все одно в майбутньому може виникнути непередбачена ситуація, в якій той чи інший дерево виявиться не на своєму місці і потрібно його пересадка.

Коли краще робити пересадку тих чи інших дерев

Плодові навесні пересаджувати можна з того моменту, як відтанула земля, до розпускання бруньок. Восени - з кінця вересня до середини листопада. Терміни, звичайно, приблизні і можуть змінюватися в залежності від погодних умов. Плодові дерева діляться на зерняткові (яблуні, груші та ін.) І кісточкові (черешня, вишня, слива, абрикос і ін.). Перші через кращу зимостійкості добре переносять як осінню, так і весняну пересадку, а другі краще пересаджувати тільки навесні. Також тільки навесні я б радив пересаджувати малозимостойкі сорти яблунь і груш, яких зараз досить багато можна зустріти в садових центрах і інтернет-магазинах.

Декоративні дорослі дерева, особливо морозостійкі культури (каштан, липа, дуб), можна починати викопувати в кінці вересня, а закінчувати при розпусканні бруньок навесні. Молоді і менш зимостійкі краще пересаджувати за принципом зерняткових.

Весна або осінь? З точки зору приживлюваності весна трохи краще осені тільки з тієї позиції, що попереду у дерева не холодна і довга зима, а 7 місяців вегетації. В цей час дерево зможе хоча б частково відновити пошкоджену кореневу систему.

коренева система

Неважливо, яким чином було викопано дерево, у нього завжди пошкоджуються корені. Навіть якщо ви постаралися вирити величезну яму при викопуванні, частина самих дрібних коренів, які як раз і відповідають за всмоктування поживних речовин з грунту, все одно відірвуться. Також потрібно розуміти, що великі товсті корені будуть обрубані. І в цьому немає нічого страшного, адже, по суті, вони виконують лише закріплює в грунті роль. Все харчування виконують маленькі і тоненькі корінці.

Головна проблема пересадки навесні в тому, що іноді рослина починає розпускатися раніше, ніж встигає відтанути або підсохнути земля. В такому випадку пересадку краще відкласти.

обрізка

Обрізка - дуже важлива частина роботи при пересадці великих дерев. Справа в тому, що у дерева існує співвідношення кореневої та надземної систем, при порушенні якого буде страждати вся рослина. Так як при пересадці ми обрізаємо частина кореневої системи, необхідно обрізати і частина надземної. Пам'ятайте, що коріння годують листя, а листя - коріння. Тому ображати приріст (гілки, що утворилися протягом минулого року, якщо пересадка навесні, або гілки цього року, якщо пересаджує восени) на 50-80 відсотків.

підв'язка

 Незалежно від віку і способу пересадки підв'язка є обов'язковою для усіх рослин. Одна з основних завдань коренів - утримання рослини в ґрунті в вертикальному положенні. І поки пошкоджена система не відросте знову, на що їй може знадобитися кілька років, ви повинні не допускати відхилення стовбура дерева від вертикальної осі. До того ж підв'язати дерево має більший відсоток приживлюваності через те, що молоді корінці не будуть обриватися при різкому розгойдуванні рослини на вітрі.

Способи пересадки: з відкритою кореневою системою (ГКС) або грудкою землі

Перший варіант підходить для молодих плодових рослин (не старше 3-4 років) і декоративних дерев (тут важко назвати якийсь конкретний вік, зазвичай до 6-8 років, висотою не більше 3,5 м). Пересадка з ОКС менш трудомісткий, однак після таких маніпуляцій з рослиною воно буде більше хворіти і ймовірність приживлюваності нижче, ніж у другого способу. Більшість дерев старше 4 років мають досить розвинену кореневу систему і можуть пересідати з грудкою землі. Цей метод вимагає певних знань і досить трудомісткий, але крупномери можна пересаджувати виключно так.

Пересадка рослини, висадженого з контейнера в рік пересадки

З цим впорається одна людина. Це найпростіший варіант. Якщо цієї весни ви посадили дерево з горщика, а вже восени виникла потреба в його пересадці, просто перевірте, чи підходить рослина для осінньої пересадки. Обкопавши його з усіх боків і, витягніть рослину з грунту. Коло з землею, що утворилося ще в горщику, повинно зберігатися, тому така пересадка є найбільш безболісною.3-03-2020, 12:11 93