Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Способи розмноження обліпихи : порада
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Способи розмноження обліпихи : порада


Обліпиха розмножується як насіннєвим, так і вегетативним шляхом. Як відомо, при насіннєвому розмноженні відбувається розщеплення ознак, і, як правило, потомство не походить на своїх батьків. Тому і в аматорському, і в промисловому садівництві використовують вегетативний спосіб розмноження обліпихи, при якому зберігаються всі батьківські ознаки.

Найбільш часто застосовують 2 способи вегетативного розмноження: здеревілими і зеленими живцями.

Розмноження обліпихи здеревілими живцями

Навесні, в березні-квітні, до розпускання бруньок нарізають річні прирости обліпихи довжиною 15-18 см. Роблять це рівно, без кутових зрізів, як у смородини. Верхня неодревесневшіе частина втечі зрізається. На три доби черешки на дві третини занурюють у воду кімнатної температури. Потім живці висаджують на підготовлені заздалегідь грядки. Земля під посадку повинна бути пухка, без єдиного бур'яну, поживна, добре аеро- і влагопроніцаемая. Для цього восени на багнет лопати перекопують призначений для посадки живців ділянку, вибирають великі бур'яни. Навесні, в кінці танення снігу ділянку ще раз перекопують і вносять в грунт органічні та мінеральні добрива.

Посадка живців виробляється в зволожену пухкий грунт, заглиблюючи на 2/3 довжини (над поверхнею ґрунту залишаються 2-3 бруньки). Грунт навколо держака ущільнюють і мульчують торфом. Після посадки грядку з живцями поливають. Догляд за живцями в перші два тижні полягає в регулярному поливі 1-2 рази на добу. Далі можна поливати раз на добу ввечері або рано вранці. Обов'язково потрібно стежити за чистотою грядок і видаляти з'явилися бур'яни.

Розмноження зеленими живцями

В кінці червня - середині липня зрізають верхні і середні неодревесневшіе частини пагонів поточного року довжиною 1-5 см з 6-12 нирками і відразу ставлять їх в воду. Бажано зрізані черешки садити в той же день в підготовлений для посадки і ретельно пролита парник. У живців обривають нижнє листя, залишаючи 1-2 верхніх. Посадка проводиться на глибину 2-3 см в пухкий грунт, що складається з перегною, піску і торфу (1: 2: 1). Після посадки живці вкривають плівкою. Температура під плівкою повинна бути 18-22 градуси. Для захисту живців від прямих сонячних променів зверху по плівці парник покривають ганчіркою або дерев'яними щитами. Поливають з лійки 2-3 рази на день.

Загартування вкорінених живців починають через 3-4 тижні після посадки. Вона полягає в щоденному десятихвилинному провітрюванні парника, поступово час провітрювання збільшують і до кінця серпня парник повністю можна відкрити. У парнику вкорінені живці залишають до наступної весни. На зиму живці вкривають ялиновим гіллям або сухими листям. Навесні наступного року їх висаджують на гряди для підрощування.

Для кращого вкорінення зелених живців і підвищення відсотка приживлюваності їх обробляють перед посадкою водними розчинами ІМК (індолилмасляної кислоти) або ІУК (индолилуксусной кислоти) - 50 мг / л. У оброблених стимуляторами росту живців вже через 2 тижні спостерігається масова освіта придаткових коренів, що сприяє кращій перезимівлі вкорінених живців обліпихи.

Існують і інші способи розмноження обліпихи, наприклад щеплення черешком. В якості підщепи використовуються 3-річні сіянці обліпихи. Щеплення проводиться в другій декаді травня на висоті 30-40 см від ґрунту. Для кращої приживлюваності на щеплення надягають поліетиленовий мішечок і щільно обв'язують.

У молодому віці при наявності низько розташованих пагонів обліпиху можна розмножувати відводками.

Обліпиха має сильно розгалужену поверхневу мережу додаткового коріння і часто дає велику кількість кореневих нащадків. Зростаючі на відстані більше 1 м від основного стовбура обліпихи пагони з осені необхідно відокремити від основної кореневої системи, а навесні викопати і пересадити на постійне місце.

2-03-2020, 13:45 130