Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Як сушити яблука на зиму : порада
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Як сушити яблука на зиму : порада


Як сушити яблука на зиму на свіжому повітрі

Далі я проводжу уважний огляд кожного плода, всі яблука повинні бути гладкі й рівні. Перед сушінням яблука треба помити і промокнути рушниками. Їх можна почистити, але я залишаю так, як є, адже шкірочка яблука теж містить дуже багато корисного.

Деякі радять дістати серцевину ножем або спеціальним пристосуванням. Я цього не роблю, сушу все разом, на мій погляд, чай або компот з таких яблук ароматні. Просто ріжу яблука на кружечки товщиною приблизно півсантиметра. Намагаюся, щоб вони всі були однакові. Чим тонше кружечок, тим швидше висохне.

А в серединці акуратно проробляю ножем отвір, через яке потім буду пронизувати мотузку. У мене звичайна синтетична для городу. Тільки чиста, жодного разу не використана.

Для того, щоб яблука не потемніли під час сушіння, їх можна опустити в соляний розчин (2 чайні ложки на 1 літр води) або розчин з лимонною кислотою (1 чайна ложка на 1 літр води) на пару хвилин. Потім яблука знову треба трохи підсушити паперовими рушниками і через отвір протягнути мотузку.

Найголовніше в сушінні яблук - це правильно вибрати місце. Сушитися вони повинні в добре провітрюваному місці і не на сонці. Тому я вішаю в'язанки з яблуками на веранді, в тіні на невеликому протязі. І робити це треба в суху погоду. Через п'ять-сім днів сушені яблука готові.

Як висушити яблука в приміщенні

Добре сушити яблука на вулиці, а що робити, якщо погана погода, якщо дощ не перестає лити? Тоді можна висушити яблука в духовці.

Розкладіть кружечки на деко ширше, в один шар. Можна покласти їх на папір для випічки. Весь процес займає приблизно 6-8 годин. Тільки потрібно пам'ятати, що весь час сушіння необхідно тримати дверцята духовки відкритою, так як яблука будуть випаровувати дуже багато води. Температуру спочатку треба встановити + 50 ° С, а через годину приблизно підняти до + 70 ° С.

Я не люблю сушити яблука в духовці, тому що завжди є ризик, що вони можуть пересушити або навіть згоріти. Або піде щось не так, і яблука вийдуть варені, а не сушені. Тому, на мій погляд, простіше це зробити на вулиці, та й економічніше.

Є ще спеціальні електричні сушарки для яблук та інших фруктів. Можливо, для когось це найзручніший варіант, вони автоматичні і всі температурні режими витримують самі. Все, що потрібно - розкласти яблука і натиснути на кнопку.

Але, знову ж таки, електричні сушарки витрачають електрику і, плюс, при термічній обробці все-таки втрачаються вітаміни. Виходить, що сушка яблук на вулиці виграє перед іншими способами, це і дешево, і всім доступно.

    Перед сушінням можна попередньо бланшувати кружечки яблук в гарячій воді кілька секунд або потримати їх над парою, а далі занурити в холодну воду. Завдяки цим заходам, яблука сохнуть швидше. Однак термічна обробка не корисна для вітамінів. Вони швидко руйнуються.

28-09-2020, 18:01 126