Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Які роботи проводять в саду в листопаді?
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Які роботи проводять в саду в листопаді?


Перш за все, готуємо плодові дерева до успішної зимівлі. Для всіх плодових дерев і ягідних кущів, якщо була суха осінь, потрібно обов'язково провести підзимний полив. Для цього в кілька прийомів, якщо дозволяє погода і грунт ще не замер, проливають грунт в пристовбурних кругах по периметру крони. Грунт повинен добре насититися вологою на глибину 60-80 см.

Даний прийом вбереже дерева і чагарники від осушення кори взимку, зволожений грунт промерзає на меншу глибину, що сприяє кращій перезимівлі кореневої системи, багато шкідників саду гинуть при зволоженні грунту. Підзимний полив скорочує кількість вегетаційних поливів в наступному році.

Після підзимного поливу обов'язково потрібно замульчувати грунт пристовбурних кіл шаром компосту, перепрілого гною товщиною 6-8 см. Цей прийом сприяє збереженню вологи і накопичення поживних речовин.

Приберіть сухі плоди з дерев і падалицю під їх кронами, це найперший джерело хвороб і шкідників в наступному сезоні. Ні в якому разі не кладіть падалицю в компост, там хвороби і шкідники точно прекрасно перезимують. Найкраще викопати глибоку яму не менше 40-60 см і закопати в неї хворі плоди, або спалити їх.

Обов'язково обмотайте стовбури молодих дерев (від 2 до 6 років) білим спанбондом, Крафтпапір або старими капроновими панчохами на висоту 50-60 см. Це захистить їх від пошкоджень гризунами взимку і сонячних опіків в ранньовесняні місяці.

Стовбури більш дорослих дерев і підставу скелетних гілок доцільно побілити спеціальної побілкою (2,5 кг гашеного вапна, 1 кг глини + 300 гр мідного купоросу на 5 л води) або садовою фарбою з магазину. Можна додати в побілку карбофос 30 мл на 5 л побілки, тоді гризуни точно обійдуть ваші дерева стороною.

Останній раз можна провести обробку крони дерев і чагарників від хвороб після повного опадання листя - обприскують крону 5% розчином сечовини (карбамід) 500 гр на 10 л води або 3% розчином залізного купоросу 300 гр на 10 л води. Обробку проводять в суху погоду при слабких позитивних температурах.

Замульчуйте посадки суниці садової компостом, перепрілим гноєм, торфом шаром 6-8 см. У безсніжні зими коріння цієї культури можуть загинути при опусканні температури грунту до мінус 15 градусів. Мульча допоможе зберегти температуру ґрунту в прийнятному діапазоні.

27-09-2020, 21:02 56