Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КОРИСНІ ПОРАДИ » Гризуни обходять сад стороною
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Гризуни обходять сад стороною


Вони здатні наносити в окремі роки непоправної шкоди плодовим деревам. Мені ж вдається уникати їх навали, дерева не пошкоджуються вже багато років.
 
Ось мій рецепт: 1 відро старогашеного вапна, 5-10 стандартних пакетів червоного пекучого перцю, 150-200 г господарського мила, 50 г мідного купоросу, 200-300 г трави полину гіркого. Якщо немає полину, можна обійтися і без неї.
 
Перець і полин закладаю в 5-літрову ємність, заливаю водою, безпосередньо перед закипанням знімаю з вогню і даю охолонути. За цей час вміст осідає на дно. Зливаю рідину і розчиняю в ній мило і мідний купорос, окремо розводжу вапно. Її розчин також вливаю в загальну ємність.
 
Отримана маса повинна бути такої консистенції, як побілка. За допомогою віника розбризкую її по штамбу яблуні від грунту до скелетних гілок, з огляду на висоту майбутнього снігового покриву, по насту якого можуть підійти до дерева зайці.
 
Роблю це після настання стійких негативних температур, коли вже не буває дощів. Всі зазначені операції проводжу, дотримуючись техніки безпеки: працюю в окулярах, чоботях і гумових рукавичках.

19-06-2020, 22:31 104