Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КАЛЕНДАР САДІВНИКА » Календар садівника на місяць березень
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Календар садівника на місяць березень


Березень є першим весняним місяцем, але в саду все ще лежить товстий шар снігу, і тривають хуртовини і снігопади. Незважаючи на це, відчувається наближення тепла, оскільки світловий день вже сильно зростає.

Денна температура березня все частіше плюсова, незважаючи на це зберігається ризик для плодових дерев через різке коливання температур: вдень температура можливо +5, а вночі опускатися до -20 градусів. Це може викликати сонячний опік кори плодових дерев як правило з південно-східної, південно-західної і південної сторін.

Саме тому, не чекаючи повного танення снігу, з метою уникнення сонячних опіків кори дерев, крона, стовбур і гілля слід обприскати вапняним розчином (на 10 літрів води 1 кг вапна). У міру того, як штамб буде звільнятися від снігу, його слід білити вапном. Побілку проводять в сонячні теплі дні, щоб вона могла висохнути до ночі.

Більше надійним захистом від сонячних опіків є обв'язка стовбурів і товстих сучків ялиновим гіллям, очеретом, вербовими прутами, сушняком малини і так далі Даний спосіб називається - притенение.

У березні триває боротьба з мишами (перевіряйте мишоловки, розкладайте приманки). Необхідно продовжувати утоптування снігу на пристовбурних кругах. У другій половині березня, коли починається масове танення і осідання снігу, необхідно своєчасно струшувати його з гілок, щоб вони не поламалися. Гілки, що опинилися під снігом при підгортання, слід звільняти, при необхідності розбиваючи крижану кірку кругом дерева колом. Робити це необхідно, коли сніг стає пухким - у другій половині теплого дня.

Як тільки почнеться танення снігу, необхідно проводити роботи по затримці талих вод. На низинних ділянках розчищаються водовідвідні канали. Якщо ви не застосовуєте штучний полив, то слід затримувати і накопичувати талі води. З метою подібного накопичення робляться снігові вали впоперек схилів і борозни в снігу.

Під снігом в цей час повільно відходить промерзла земля, вода накопичується і не вбирається в грунт. Такий стан сильно небезпечно для суниці садової, овочевих культур, посаджених під зиму, багаторічників квітково-декоративних культур, а також цибулинних. Тут може статися вимокання або випрівання. Тому при кожному зручному випадку намагайтеся відвідувати садок. Треба спочатку розвісити годівниці для птахів або поправити вже існуючі, засипати побільше корми. Необхідно відтоптати сніг кругом штамба дерева, інакше можливі ушкодження кореневої шийки мишами.

Якщо за зиму змило побілку зі штамба, то покваптеся відновити її. У магазинах в даний час продається спеціальна садові фарба, яка тривалий час утримується на дереві і не завдає жодної шкоди корі. У зв'язку з цим не зайвим буде нагадати, що користуватися простою фарбою на синтетичній основі не можна, будуть опіки і некрози кори. Максимально практичні садівники застосовують вапняний розчин з усякого роду прилипачем (клей, коров'ячий гній і так далі).

По можливості проведіть видалення кореневої порослі та поламаних гілок у плодових дерев. Ягідники, чиї гілки стосуються землі та ризикують бути зламаними під дією мокрого снігу, необхідно підняти і закріпити на шпалері або колах. Не потрібно поспішати з обрізкою малини і плодових дерев, щоб уникнути їх подальшого підмерзання. А такі морозостійкі культури, як смородина і агрус, можна обрізати, вони досить швидко виходять зі стану спокою.

Щоб уникнути випрівання необхідно звільнити троянди від надмірного укриття. Потрібно поквапитися з підбором садового інвентарю: секаторів, садових ножів і пилок (особливо хороші ці інструменти німецького виробництва), а також обприскувачів, лопат, грабель. Якщо вже цього добра потрібно, то зробіть йому ревізію, відремонтуйте і пофарбуйте їх ручки в яскраві різні кольори, тоді вони будуть менше у вас губитися. Весна можливо холодної, і для розсади теплолюбних рослин будуть потрібні спеціальні укриття. Для даної мети як не можна краще підійдуть синтетичні неткані плівки типу Агроспан, Спанбонд, Агро-текс і ін.

Багато садівники перещеплювати плодові дерева, але не всі завчасно заготовляють щеплення матеріал (живці). Для тих, у кого з осені були заготовлені і надійно укриті живці, щеплення доведеться проводити пізніше, дочекайтеся, поки чітко позначиться зона підмерзання. У кого немає живців, щеплення свежезаготовленной може не вдатися у зв'язку з підмерзання 1-3-річної деревини та загибеллю нирок.

Ви вже повинні накупити насіння і овочевих, і квіткових культур в достатній кількості. Якщо є власні насіння і зберігали ви їх досить багато років або в поганих умовах, то і тут не можна губитися, вживайте їх з користю. Для даної мети обробіть насіння препаратом циркон, який прекрасно допомагає і не тільки прискорює проростання, а й підвищує енергію проростання.


2-03-2020, 14:24 118