Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » КАЛЕНДАР САДІВНИКА » Календар садівника : травень
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Календар садівника : травень


плодовий сад
 
На початку місяця закінчують роботи, розпочаті в квітні: посадку і пересадку рослин, обробку пристовбурних кіл, формування та обрізку.
 
Під час активного сокоруху проводять щеплення черешком. У період між появою нирок до відокремлення бутонів обробляють плодові дерева від хвороб і шкідників.
 
Травень - найкращий час для розмноження відводками смородини, агрусу, актинідії.

    Перед цвітінням плодові рослини і ягідні чагарники слід підгодувати рідкими органічними або мінеральними добривами. При сухій погоді після цвітіння проводять ще 1-2 поливу з розрахунку 1-2 відра води на рік життя дерева, другий полив можна поєднати з додатковою підгодівлею настоєм коров'яку або курячого посліду, а також аміачної селітри або сечовини.

У період цвітіння яблуні, груші, а також інших плодових дерев і ягідних кущів часто трапляються заморозки, здатні погубити маточки і тичинки. Для порятунку рослин використовують доступні методи - димлення вогнищами, димовими шашками, дощування з дрібним розпилом води.

Кущі і ліани можна рятувати від заморозків, вкриваючи нетканим матеріалом або плівкою на каркасі, щоб не було контакту з листям. У місцях, де ймовірність заморозків вище, бажано вирощувати сорти, пізно квітучі в даній місцевості.
 
Особливої уваги потребує в цей час суниця. Грунт навколо рослин слід розпушувати, а при посушливій погоді регулярно поливати посадки. Якщо в період цвітіння стоїть спекотна і суха погода, то завязиваемость ягід сильно зменшується. Уникнути цього можна, в сильну спеку зволожуючи грунт і повітря зрошенням, мульчуючи посадки.

18-06-2020, 08:21 24