Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Яблуня,груша » Яка буває Антонівка : сорт яблук
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Яка буває Антонівка : сорт яблук


Антонівка - знаменитий сорт яблуні, відомий, мабуть, кожному жителю нашої країни. Цікаво, що в різних регіонах можна зустріти різну Антонівку.

Спори про різні різновиди Антонівки йдуть давно. Вважається, що це сорт народної селекції з невстановленого родоводу, котрий бере свій початок з Курської і Тульської губерній. Особливого поширення сорт отримав у другій половині XIX століття, і до сих пір він займає значне місце в садах центральній частині Росії і в Білорусі,України.

Єдиний офіційно зареєстрований сорт - це Антонівка звичайна.  Це зимостійке сильноросле дерево, яке починає давати плоди через 7-8 років після щеплення. У перші роки життя відрізняється регулярним плодоношенням, але з часом проявляється періодичність. Плоди округлі, трохи сплощені, ребристі. Забарвлення зеленувато-жовте, при зберіганні стає жовтим, рум'янець з'являється в рідкісних випадках (наприклад, при нестачі вологи).Яблука придатні для мочіння.

Здатність плодів до зберігання залежить від умов вирощування. У північних регіонах Антонівка звичайна вважається зимовим сортом, плоди знімають в середині вересня і зберігаються вони близько трьох місяців. У південних регіонах сорт стає пізньоосінній,

 Сорт самобезплідний, кращими запилювачами для нього вважаються сорти Уелс, Осіннє смугасте, Пепин шафранний, Аніси. Відрізняється високою врожайністю, відзначені випадки збору з одного дерева більше 500 кг яблук.

Відомі також інші сорти зі схожою назвою і близькими ознаками. І.В. Мічурін відзначав: «У нас в садах нараховують до 26 різновидів Антонівки, а тим часом в дійсності їх навряд чи набереться п'ять».
 
Антонівка солодка також вважається клоном Антонівки звичайної. Містить більше цукру і менше кислот в порівнянні з вихідним сортом, тому плоди мають прісно-солодкий смак, не годяться для мочіння.

Антонівка біла - ймовірно, сіянець вихідного сорту. Дає великі, білі плоди, але вони відрізняються більш кислим смаком, гірше зберігаються. Сорт також поступається Антонівці звичайній по зимостійкості, сильніше уражується паршею і плодовою гниллю.

Антонівка нова - сорт, отриманий С.Ф. Черненко від схрещування Антонівки звичайної і Бабусин.

Плоди дрібніші, ніж у Антонівки звичайної, ріпчастої форми, ребристі, білі з кремовим відтінком, на освітленій сонцем стороні покриваються розмитим рум'янцем. М'якоть біла, соковита, кисло-солодка, з винною пряністю. Урожай збирають з кінця вересня, плоди зберігаються до лютого.

14-03-2020, 09:04 135