Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Яблуня,груша » Яблука Пепин шафранний - удача Мічуріна
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Яблука Пепин шафранний - удача Мічуріна


Знаменитий сорт яблуні Пепин шафранний вважається найпоширенішим в аматорських садах нашої країни. Смак і аромат цих яскравих червоних яблук багатьом знайомий з дитинства.

Сорт з віковою історією був отриманий І.В. Мічуріним в 1907-1915 роках.

Дерево середніх розмірів, в період повного плодоношення має широкоокруглу, плакучу крону з  довгими, тонкими гілками. Урожай утворюється на ростових пагонах (плодових прутиків і копьецах). Сорт вважається скороплідний, вступає в плодоношення на 5-7-й рік. Позитивний момент - високий ступінь самоплідності , що рідко зустрічається у яблуні.

Це означає, що квітки можуть запилюватися власним пилком і навіть при поганій погоді і відсутності комах-запилювачів значна частина квіток зав'яже плоди. Подібна властивість сорту гарантує щорічну, рясну врожайність. Але для її підвищення бажано наявність інших сортів і сприятливих погодних умов. Цвіте Пепин шафранний пізно, кращими запилювачами для нього вважаються Антонівка звичайна, Уелс та інші сорти з пізніми термінами цвітіння.

    Пепин шафранний вимагає регулярної обрізки, при загущенні крони плоди дрібнішають і схильні до осипання.

Плоди Пепина шафранного невеликі, середнього розміру, масою близько 85 г (до 130 г), довгасто-яйцевидної або овально-конічної форми, ребристі або гладкі. Основне забарвлення шкірки - оранжево-жовте з темно-червоним розмитим смугастим рум'янцем на більшій частині плоду і добре помітними дрібними жовтуватими підшкірними крапками. М'якоть кремова, щільна, соковита, з солодким винним смаком і тонким пряним ароматом, яблука багаті P-активними речовинами.

Дерево середньої зимостійкості, в Центрально-Чорноземному регіоні без проблем витримує холодний період. У суворі зими яблуні можуть підмерзати, але відрізняються високою відновною здатністю. Рослини середньостійкі до парші, можуть серйозно дивувати в роки, сприятливі для розвитку цієї хвороби.

Сорт відноситься до Ранньозимового, плоди чудово зберігаються до лютого-березня, витримують транспортування. Нарядні, яскраво-червоні яблука гарні як в свіжому, так і в переробленому вигляді, з них виходить відмінне варення. З молодих дерев отримують більше 70 кг, а в період повного плодоношення - до 200 кг плодів. При належному догляді і регулярної обрізки дерево довгі роки радує господарів щедрими врожаями.

Родоначальник нових сортів

Пепин шафранний - цінна вихідна форма для подальшої селекційної роботи. З його участю створено близько двох десятків нових сортів. Земляки І.В. Мічуріна схрестили Пепин шафранний з Антонівкою  і отримали сорти Вишнева і Дружба народів.

9-03-2020, 11:02 134