Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Яблуня,груша » Причини почервоніння листя у груші : агротехніка
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Причини почервоніння листя у груші : агротехніка


Багато з нас помічали, що листя груші (особливо верхня частина крони) ближче до осені починають червоніти. Більш того, на деяких з них спостерігаються незначні потемніння в вигляді темних цяток. Що ж сталося з річною красунею?

Багряне листя дерева можуть стати наслідком не однієї причини. В першу чергу листя починає червоніти через нестачу фосфору. В цьому випадку лист буде червоніти не миттєво, а з нижньої частини пластинки.

Якщо сталося таке непорозуміння, то на початку наступного сезону необхідно провести активні (позакореневе) підживлення фосфорними добривами. Починати обробку необхідно з середини квітня, триватиме вона повинна практично до кінця липня. Справа в тому, що в сучасних фосфорних добривах міститься вкрай небажана частка азоту, яку не рекомендується використовувати в якості підгодівлі, особливо в другій половині літа. Підживлення повинні вноситися не рідше ніж один раз на 2-3 тижні.

Ще однією причиною почервоніння листя дерева може стати перезволоження грунту, в результаті якого порушується дихання коренів. Причиною цього може стати застій дощових вод, низина або близьке залягання ґрунтових вод. Якщо ви посадили дерево в низині, воно постійно буде відчувати себе пригнічено. Тому, по можливості восени дерево краще пересадити в інше місце.

Більш того, листя груші можуть почервоніти через несумісність прищепи та підщепи. Першим дзвіночком цього явища є утворення запливів в місці окулірування кори. Якщо дерево буде продовжувати проявляти себе таким чином, значить його необхідно буде замінити на інше.

Саджанці груші краще вибирати на насіннєвый підщепі, а не на  клонових. Коли основою саджанця є рослина, яка була вирощена з насіння, мається на увазі насіннєва підщепа.

Отримати клонову підщепу можна шляхом  живцювання (відрізається гілочка дерева і вкорінюється). Іншими словами в процесі живцювання рослина дублюється, утворюючи клон, що має набір властивостей, аналогічний властивостями дорослої рослини. Ще хотілося б відзначити, що клоновы підщепи мають меншу силу росту дерева, хоча і дають швидше урожай. Плоди такого дерева будуть більшими, іншими словами, даний вид підщепи позитивно впливає на сорт дерева.

Але клонові підщепи крім всіх своїх переваг, мають також свої недоліки - далеко не всі підщепи прекрасно поєднуються з різними сортами дерева.

5-03-2020, 13:28 81