Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Яблуня,груша » Груша - довгожитель з високою врожайністю
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Груша - довгожитель з високою врожайністю


Груші поділяють на літні, осінні і зимові за термінами їх дозрівання. Зібрані плоди осінніх і зимових сортів зберігають кілька місяців (зазвичай до Нового року) при температурі 1-2 градуси в садових ящиках, пересипавши їх шарами деревної стружки або торфу, або обернувши кожен плід папером.
 
груша Листопадова

Груша сорту Листопадова була отримана в результаті схрещування сорту Деканка Зимова з сортом Микола Крюгер. Висота дорослих дерев у груші Листопадової досягає 3 метрів (середньорослий сорт). Крона дерева розлога, пірамідальна. Листя овальної форми, плоди великі (до 300 г) ребристі. В стадії стиглості плоди змінюють забарвлення із зеленою на світло-жовте з рожевим рум'янцем.

Вони мають соковиту ароматну м'якоть білого кольору. Смак плодів солодкий з невеликою кислинкою. Можна зривати плоди недозрілими, вони поступово дозріють в будинку. Плоди груші Листопадової можна зберігати всю зиму, визначивши їх в темне прохолодне місце. Навіть серед зими можна поласувати цими запашними плодами.
 
груша Чіжовска

Груша сорту Чіжовская була отримана в результаті схрещування сортів Лісова красуня та Ольга. Висота дорослих дерев досягає 2,5 метрів. Крона дерева густа і щільна з листям округлої або овальної форми. Плоди груші ЧИЖІВСЬКА мають класичну грушоподібної форми і жовто-зелене забарвлення, з невеликими вкрапленнями оранжевого кольору. М'якоть по пахучості і соковитості має середні показники, її колір кремовий. Смак плодів кисло-солодкий. Зібраний урожай можна зберігати близько 4 місяців. Груша Чіжовская має перехресне запилення, тому поруч з нею висаджують інші грушеві дерева (наприклад, сорту Олена, Лада).
 
груша Чудесниця

Груша сорту Чарівниця була отримана в 90-х роках минулого століття в результаті схрещування сортів Дочка Зорі і Талгарська красуня. Висота дорослих дерев у груші чудесніца досягає 3 метрів (середньорослий сорт). Крона дерева розлога, пірамідальна. Листя яйцевидної форми з невеликими зазублинами. Плоди чудесніци конусоподібні масою 130-200 грам. Забарвлення плодів у стадії технічної зрілості зелений з легким рум'янцем, шкірка покрита восковим нальотом. При подальшому дозріванні плодів їх забарвлення змінюється до золотисто-жовтої, а рум'янець стає інтенсивно рожевим. М'якоть ніжно-кремового відтінку, соковита. Смак плодів солодкий, з невеликою кислинкою і вираженим ароматом.
 
груша Яковлевська

Груша сорту Яковлевська (як і груша Чудесниця) була отримана в результаті схрещування сортів Дочка Зорі і Талгарська красуня. Висота дорослих дерев досягає 4-5 метрів, хоча в деяких випадках вона може перейти і за цю позначку. Крона розлога, пірамідальна, середньої густини. Листя овальної форми зі слабко виражені зазублинами по краях. Плоди класичної грушоподібної форми з яскравим рум'янцем на зеленій шкірці. Аромат плодів з квітковими нотами. М'якоть плодів кремового кольору, соковита, напівм'які з невеликими гранульованими вкрапленнями. Плоди зберігаються близько 4 місяців.
 
Агротехніка полягає в догляді за пристовбуровим колом рослини (розпушування грунту, виведення бур'янів, внесення добрив, полив - в посушливий період), обрізку дерева ранньою весною, профілактиці від хвороб і шкідників.

4-03-2020, 12:18 131