Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Яблуня,груша » 8 міфів про яблуню колонновидной
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

8 міфів про яблуню колонновидной


Колонновидная яблуня - це клон яблуні, у якої відсутні бічні гілки. У Канаді в 1964 році на старій яблуні сорту Макінтош виявили незвичайну гілку, на якій була велика кількість листя і плодів, але були відсутні бічні відгалуження. Ця мутація не залишилася без уваги селекціонерів і була розмножена. Згодом за допомогою неї фахівці створили колонновидні яблуні.
 
1. Яблуня колонновидна - компактне деревце, висотою до 2 м, шириною півметра.
Це вірно, якщо ви живете в південних широтах. Вся справа в тому, що для виробництва таких саджанців там використовують карликові і суперкарліковие підщепи. Вони і не дають яблуні рости великими. А якщо ви живете в середній смузі, вам доведеться задовольнятися тим, що виробляють місцеві розплідники. Вони використовують сильнорослі або напівкарликові підщепи, які краще зимують. У нашому розпліднику в основному використовується напівкарликовий підщепу 54-118. Рослини, щеплені на нього, будуть близько 3,5 м у висоту і близько півтора метрів в ширину.
 
2. Яблуні колонновдні можна садити кожні півметра.
Цей міф випливає з попереднього пункту. З урахуванням усього вищесказаного можна сказати, що рослини на полукарлуку потрібно садити через кожні 2,5-3 м, сильнорослі - через 5 м.
 
3. Яблуні колонновидні не розгалужуються, не ростуть в ширину.
За своєю біології такі яблуні дійсно розгалужуються менше своїх звичайних побратимів. Однак все ж вони розгалужуються. А в наших умовах  це відбувається активніше, ніж чим, наприклад, в Краснодарі. І ось чому. Пагони на молодих деревах не встигають повністю одревеніти, і взимку кінчик (сантиметрів 10-15) відмерзає.
 
 
А якщо у дерева зникає верхівкова нирка - неважливо з якої причини, обрізали ви її або вона зламалася або замерзла, - воно починає давати бічні пагони. І в цьому немає нічого страшного.
 
4. Обрізка колонновидної яблуні зводиться до видалення бічних гілок.
Ні. Як і було сказано вище, у такий яблуні будуть з'являтися бічні пагони, і обрізати їх потрібно лише в тому випадку, якщо з одного місця ростуть більше 4 пагонів. При цьому ми залишаємо 4 сильних втеч, які ростуть кожен в свою сторону, а решта прибираємо. До того ж, якщо ваша яблуня починає давати довгий пагін, вам треба його прищипнути. Робиться це виключно навесні. В цьому випадку у такого дерева проводять санітарну обрізку: видаляють хворі, зламані і сухі гілки.
 
5. колонновидна яблуня перетворюється в звичайну яблуню, якщо у неї з'являються бічні гілки або якщо обрізати верхівку.
Нічого подібного. Читайте попередні пункти. Вона не може перетворитися на звичайну, так як вона інша на генетичному рівні.
 
 6. Плоди у яблуні колонновидной декоративні або несмачні.
Це не так. І розмір, і смак у даних яблук буде мало відрізняється від звичайних яблук.
 
7. Яблуня колонновидна дуже довго вступає в плодоношення.
Якраз навпаки, перші плоди з'являються буквально на 2-3-річних деревах.
 
Звичайно, їх треба обірвати ще на стадії цвітіння, дати деревцю зміцнитися, а вже після цього починати радіти урожаю. Якщо ви не хочете довго чекати врожаю, то не полінуйтеся з'їздити в хороший розплідник і придбати рослину там.
 
8. Яблуню колонновидную можна садити тільки навесні або восени.
Це не так. У більшості розплідників в даний час саджанці продаються в пластикових контейнерах. Таку яблуню можна садити і навесні, і влітку, і восени.

3-03-2020, 17:11 99