Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Яблуня,груша » Груша: особливості обробітку
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Груша: особливості обробітку


За популярністю серед дачників груша поступається, мабуть, тільки яблуні. Пояснюється це тим, що обидві культури відносяться до зерняткових, а вони, як відомо, краще, ніж кісточкові, переносять наші суворі зими.

потрібно стрижка

Груша позитивно відгукується на обрізку, цю процедуру краще проводити в березні, до розпускання бруньок. Якщо молоде деревце не обрізати, то з 4-5-річного віку воно починає сильно загущуватися, формуючи за 1 рік пагони довжиною 1 м, а пізніше - і 1,5 м. Необрізані гілки закручуються, деформуються, таке дерево плодоносить тільки у верхній частині . Крім того, непровітрювальні крона є приманкою для хвороботворних організмів і шкідників.

Слід також знати, що саджанці груші для середньої смуги в розплідниках вирощують виключно на сильнорослій підщепі. Якщо не проводити регулярну обрізку, то в подальшому можна отримати дерева висотою 5-7 м.

Під час обрізки приріст необхідно вкоротити, і чим старше дерево, тим більше потрібно видаляти. У молодого дерева при обрізці однорічних пагонів зрізують близько третини довжини приросту, у дерев постарше їх зменшують наполовину, у дорослих рослин залишають 10-15 см.

Описаний принцип «працює» і при формуванні крони: спочатку необхідно, щоб утворилося багато скелетних гілок (гілок першого порядку). З появою у дерева в достатній кількості полускелетних гілок (гілок другого порядку) їх починають випилювати, залишаючи 4-6 найсильніших, що відходять від стовбура в різні боки на різній висоті. Необхідно також вирізати гілки, що відходять від стовбура під гострим кутом.

Однак потрібно розуміти, що неможливо вирішити це завдання за один рік. Діяти потрібно поетапно, а не намагатися обкромсати крону в один підхід до дерева. Якщо знань і навичок обрізки недостатньо, то варто довірити цю операцію фахівцям.

3-03-2020, 15:42 89