Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Яблуня,груша » Груша : опис,характеристика,вирощування
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Груша : опис,характеристика,вирощування


Груша заслужено користується популярністю у садівників. Цінують її за своєрідний смак, приємний аромат і дієтичні властивості. Особлива цінність груші визначається наявністю біоактивних сполук (арбутин, хлорогенова кислота, серотоніі і ін.), Здатних попереджати або виліковувати деякі хвороби нирок, запалення сечових шляхів, бактериурию.

Догляд за рослинами може заповнити недостатню їх пристосованість до місцевих умов. Грушу краще садити на невеликих схилах, піднесених місцях з хорошим повітряним дренажем. Неприпустима посадка в замкнутих улоговинах, де немає стоку холодного повітря. Тут частіше і сильніше заморозки, а взимку холодніше, ніж в місцях, де немає застою повітря.

Для груші підходять грунту чорноземні, каштанові і сірі лісові, суглинні; придатні і легкого механічного складу, але в будь-якому випадку вони повинні бути родючими, структурними. Тому внесення органічних добрив на 6едних і безструктурні грунтах неодмінно. Груша досить чуйна на органічні добрива

Для дорослих рослин необхідно хороше освітлення, молоді ж краще ростуть при невеликому затіненні. У спекотні, сухі роки при інтенсивної сонячної інсоляції часто чорніють і засихають молоде листя і верхівки зростаючих пагонів. При появі таких ознак рослини слід прітемніть.

Груша - вологолюбна рослина, тому протягом усього літа вона не може відчувати брак вологи Дерева особливо багато витрачають її під час інтенсивного росту (червень) і наливу плодів (серпень) Поливати їх слід нечасто, але рясно (25-30 відер за один полив на одне доросле дерево). У спекотну погоду корисно проводити освіжаючі обприскування дерева. Це краще робити в другій половині дня, коли спаде спека. Дози і способи внесення добрив для груші такі ж, як і для яблуні.

Кращий час для посадки - весна. Саджанці груші як правило мають слабо розвинену, стрижневого характеру кореневу систему. Вони складно приживаються і в перші рік-два недобре ростуть. Тому обов'язкові післяосадочних обрізка надземної частини на 1/3 (а якщо коріння слабкі - 1/2) і рясний полив. Рослини краще приживаються і ростуть, якщо саджанці перед посадкою занурити в бовтанку, приготовану з розрахунку: 1 відро верхнього шару грунту (або глини), 1 перегною і 300 г суперфосфату. Висаджена однорічними саджанцями, груша починає плодоносити на 3-5 рік після посадки.

В окремі сприятливі роки урожай буває настільки рясним, що дерева виснажуються, в результаті чого взимку можуть підмерзнути. Щоб уникнути таких наслідків, необхідно провести літню підживлення азотними добривами в поєднанні з рясним поливом і розпушуванням грунту пристовбурного кола.

Всі сорти груші практично самобесплодние. Для нормального запилення і плодоношення необхідно мати в саду не менше двох взаємопиляющих сортів. Плодоносити може і одне дерево, якщо в його крону зробити щеплення 2-3 сортів.

Для однієї сім'ї на ділянці необхідно мати 1-2 дерева груші. Одне повинно бути зимостійким, з надійною врожайністю сорти Сибирячка, Тема, Куюмская, Поля. Плоди їх гарні для переробки. Зоя, Внучка, повисла, Веселинка - сорти менш зимостійкі, але плоди їх доброго смаку, придатні для споживання в свіжому вигляді.

Є вдалі приклади вирощування садівниками південних сортів груші на горобині чорноплідній. З цією метою на молоді, потужні пагони горобини роблять щеплення груші на висоті близько 50 см. Влітку ці щеплення ростуть у вільній відкрито зростаючій формі, а на зиму їх пригинають і вони зимують під снігом. За попередніми даними кращими сортами для подібного вирощування є Лісова Красуня і Талгарська Красуня.


2-03-2020, 15:39 86