Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Яблуня,груша » Лукашівка - самі зимостійкі груші!
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Лукашівка - самі зимостійкі груші!


Груші Лукашівка - це кілька сортів груш, узагальнених збірною назвою на прізвище селекціонера А.М. Лукашова. Що відрізняє сорти Лукашівка від інших груш? Які характеристики сортів


З 1901 року Лукашов переселився в Хабаровський край, де активно займався дослідної роботою з місцевими плодовими і ягідними культурами. Потім захопився селекцією груш, і через чверть століття з'явилися перші далекосхідні культурні сорти груш. Незабаром вони стали відомі не тільки в краї, але далеко за його межами під загальною назвою Лукашівка.

Автор називав сорти в честь своїх улюблених домочадців: Ольга, Поля, Тема, Ліда, Внучка, Пальміра. Ці сорти досить зимостійкі. Вони мають високу скороплодностью і мають цілком якісні плоди. Відмінності полягають в наступному: Тьома і Поля - найбільші (до 200 г), Ліда, Ольга, Пальміра - дрібніші (60-70 г), а кращі за смаковими якостями - Внучка і Пальміра. Серед Лукашовок своїми позитивними якостями виділяється сорт Тьома.

характеристика сортів

Дерева зимостійкі, сильнорослі, починають рясно плодоносити з 5-6-річного віку. Дорослі дерева (15 років) здатні давати урожай до 100 кг. Однак плоди груші при багатому врожаї дрібнішають. Дозрівають плоди в першій половині вересня, зберігаються не більше 2 тижнів. М'якоть їх соковита, досить ніжна, ароматна, білого кольору. Смак солодкувато-кислий з в'язкої терпкістю. Використовуються в основному для варення, соків, компотів.

Майже всі Лукашівка пройшли багаторічне вивчення в умовах Підмосков'я в колекційному саду ВСТІСП. Груші перенесли сильні морози суворих зим, коли температура опускалася нижче -40о. У той же час в так звані м'які зими у Лукашовок помітно ушкоджувалася кора і нирки. Дерева захворювали і всихали. З цих причин в наших садах Лукашівка поступово виводилися. Крім того, за смаковими якостями вони значно поступаються новим підмосковним сортам.

У той же час цінні якості Лукашовок використовуються селекціонерами при виведенні нових сортів. Наприклад, селекціонер С.Т. Чижов від схрещування сортів Ольга і Лісова красуня отримав широко відомі садівникам сорту Лада і Чіжовская.

7-10-2020, 20:04 105