Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Яблуня,груша » Карликові яблуні в саду : вирощування
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Карликові яблуні в саду : вирощування


Низькорослі яблуні мають чимало переваг, чим і привертають садівників. Але, як відомо, ідеального нічого в природі немає, тому і у них є деякі мінуси.

З очевидних плюсів компактної форми яблунь:

    За низькорослої яблунею зручно доглядати - обрізка, обробка від хвороб і шкідників не представляють ніякої складності.

    Економія місця - діаметр крони дорослого карлика рідко перевищує 3 м, що дозволяє висаджувати їх з меншим інтервалом, ніж звичайні. Завдяки цьому, на ділянці можна розмістити більше яблунь різних сортів, що особливо цінно для маленьких ділянок.

    Карликові яблуні, як правило, володіють високою врожайністю.

    Плодоношення у карликів настає на 3-4 рік, що раніше, ніж у звичайних.

    Низькорослі яблуні відрізняються більш тонкою корою, що дозволяє їм при перших похолодання вчасно «закруглятися» з вегетацією і встигнути добре підготуватися до зими.

    Коріння у карликових яблунь розташовані близько до поверхні. Поливати їх доводиться частіше, але води при цьому потрібно значно менше, ніж для звичайних яблунь.

    На добривах тут теж можна заощадити - все підгодівлі швидко потрапляють до кореневої системи і без втрат засвоюються деревом.
    У низькорослих яблунь короткий стовбур, а це значить, що поживним речовинам не треба проходити довгий тернистий шлях і плоди швидко отримують все необхідне. Звідси і висока врожайність, і відмінну якість плодів.

Мабуть, раннє і рясне плодоношення негативно позначилося на тривалості життя карликових яблунь. Живуть вони всього 15-20 років. Можливо це мінус низькорослих яблунь, але, якщо подивитися з іншого боку - прекрасна можливість частіше оновлювати свій сад і висаджувати нові сорти яблунь.

Поверхневе розташування коренів може зіграти з карликової яблунею злий жарт. У морозну і снігу й наступної зими коріння можуть підмерзнути, тому до зими необхідно готуватися протягом усього життя дерева - мульчувати пристовбурні кола торфом, листям або спанбондом.

Часто «карлики» не можуть самостійно впоратися з власним урожаєм. Під вагою плодів гілки гнуться, а нерідко і ламаються. Тому фахівці радять проріджувати зав'язі, а під час дозрівання яблук ставити під гілки підпори або влаштовувати шпалери.


Карликові яблуні часто плутають з Колоновидними, а даремно - немає між ними нічого спільного, хіба що плоди. Карликові мають абсолютно той же зовнішній вигляд, що і звичайні яблуні, але в мініатюрі. Зростання дорослого «карлика» зазвичай не перевищує 2,5 м, «полукарлік» може дотягнути і до 3-х м.

27-09-2020, 13:12 88