Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Яблуня,груша » Основні правила зберігання яблук і груш : порада
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Основні правила зберігання яблук і груш : порадаДезінфікувати відведений під зберігання яблук і груш приміщення необхідно заздалегідь, не пізніше, ніж за 20 днів до знімання плодів. Для дезінфекції підійдуть різні засоби: сірчані шашки (якщо сховище знаходиться на деякій відстані від житлового будинку), побілка 15% -ним розчином вапна з додаванням 2% мідного купоросу.

Температура зберігання яблук і груш в середньому становить + 0,5 ... + 1 ° С (до + 5 ° С), при режимі вологості в межах 80-90% із застосуванням вентиляції. Однак такі широко поширені сорти яблук як «Антонівка» та «Переможець» при температурному режимі нижче + 4 ° С уражаються побурінням м'якоті. Для більшості зимових сортів рекомендованим температурним режимом виступають межі -1 ... + 2 ° С, з відносною вологістю повітря 90-95%.

Підняти вологість в сховище легко за допомогою розвішування мокрої мішковини або мисок з водою.

Збираючи врожай для зберігання, необхідно уважно оглядати кожен плід, вибраковивая все, що має ознаки ураження захворюваннями, а також каліцтва. Розкладати продукцію в продезінфіковані ящики і невідкладно охолоджувати. Залишені при підвищеній температурі на добу яблука і груші втрачають тривалість лежкости приблизно на два тижні!

У період зберігання яблука і багато сортів груш виділяють етилен - речовина підсилює старіння рослинних тканин. З цієї причини їх зберігають окремо від інших запасів - овочів, винограду.

22-09-2020, 22:20 104