Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Яблуня,груша » Відмінності колонновидної яблуні : опис
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Відмінності колонновидної яблуні : опис


Уже кілька десятиліть колонновидні яблуні викликають інтерес у садівників. Однак спроби їх вирощування в середній смузі нашої країни часто закінчуються невдачею. Розберемося, чим відрізняється колонновидна яблуня від звичайної.

Трохи історії: яблуня колонновидна з'явилася порівняно недавно завдяки випадкової мутації. У шістдесятих роках минулого століття фермер з Канади помітив дивну особливість однієї з гілок яблуні сорту Мекинтош. На гілці були дуже короткі міжвузля, і вона була щільно обвішана плодами.

Гілку зберегли, стали розмножувати, і трохи пізніше до роботи підключилися селекціонери. З'ясувалося, що властивість рости у вигляді колони зберігається в потомство. Подібні яблуні виділили в окрему групу.

Варто розвіяти і міф про те, що колонновидна яблуня не гілкується - галузиться, і ще як! Зазвичай цьому сприяє будь-яке пошкодження верхівкової бруньки. Хоча дерево і переносить наші зими, у нього часто обмерзає верхівка. А іноді через непорозуміння садівники самі обрізають саджанець.

А як ми знаємо, це сприяє розгалуженню, особливо у верхній частині крони. Не варто видаляти бічні пагони на дереві. У цій яблуні проводять тільки санітарну обрізку: видаляють хворі, зламані і сухі гілки. З огляду на особливості росту і розвитку цієї рослини, можна домогтися успіху при вирощуванні колонновидної яблуні.

27-03-2020, 21:27 86