Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Яблуня,груша » Сорти яблуні - опис,характеристика
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Сорти яблуні - опис,характеристика


Яблуні - опис сортів

Айдаред

Сорт американської селекції. Сильноросле подвір'я вступає в плодоношення на четвертий рік після посадки, середньоросла - на третій. Плодоносить стабільно і рясно. Плоди кисло - солодкого смаку. Знімна стиглість настає на початку жовтня, споживча - в лютому. У звичайному сховищі плоди зберігаються до березня, в холодильнику - до червня.

Аскольда

Сорт виведений в Інституті садівництва РААН. У плодоношення вступає середньоросле подвір'я на третій - четвертий рік після посадки. Плодоносить стабільно. Плоди хорошого кисло - солодкого смаку. Знімна стиглість настає наприкінці вересня, споживча - у грудні. У сховищі плоди зберігаються до березня, у холодильнику - до квітня.

Онука

Гетьманський

Глостер


Німецький сорт зимового терміну дозрівання, з великими, смачними плодами, м'якоть соковита, ароматна, приємного кисло - солодкого смаку. Плоди зберігаються до квітня. Плодоносить стабільно, зимостійкий.

Голден Делішес

Сорт американського походження, який вирощують вже близько 100 років на всіх континентах. Дерево сильноросле, з широкоовальною або округлою середньозагущеною кроною. Цвіте в пізні строки, довго. У плодоношення середньоросле подвір'я вступає на третій - четвертий рік після посадки, карликова - на другий - третій. Плодоносить стабільно. Врожайність нарощує швидко. Знімна стиглість настає наприкінці вересня, споживча-в січні. Плоди мають соковитий, ароматний кислувато - солодкий смак.

Джонаголд

Сорт американської селекції. Дерево сильноросле, з широкоовальною кроною в молодому віці і кулястої (среднеозагущенной) в період повного плодоношення. Скоростиглий, у плодоношення вступає на третій рік після посадки. Плоди соковиті, відмінного, дуже гармонійного кисло - солодкого смаку. Знімна стиглість настає наприкінці вересня, споживча - в січні.

Донешта

Російський сорт народної селекції. Зимостійкий, починає плодоносити на шостий рік, дає високі врожаї. Плоди великі (130-140 г), плоско - округлі або округлі, з помітними п'ятьма ребрами, часто несиметричні, блідо - жовті. Смак хороший.

Едера

Зимовий сорт з хорошими смаковими якостями. Скоростиглий, з високою стабільною врожайністю. Плоди великі з гармонійним кисло - солодким смаком і легким ароматом.

Йонаголд

Кальвіль сніговий

Плодоносити починає на четвертий рік. Плодоносить рясно. Зимовий сорт. Зрілість настає в середині-кінці вересня. М'якоть білого кольору, хрустка, соковита, ароматна, з приємним кисло - солодким або терпкуватим смаком.

Лодел

Зимовий сорт. Скоростиглий і зимостійкий, плодоносить регулярно і щедро. Плоди темно - червоні, соковиті, ароматні з гарним десертним смаком.

Мавка

Плодоносить переважно на однорічному прирості, молодих кільчатках і плодових прутиках. Урожайність регулярна і щедра. Плоди дуже соковиті, гармонійного кисло - солодкого смаку. Знімна зрілість плодів настає в кінці вересня. Вони добре тримаються на дереві. В холодильнику зберігаються 5-6 місяців.

Оригінальний

Орнамент

Пізньозимовий сорт. Скоростиглий, з високою стабільною врожайністю. Плоди великі (195-240 р), соковиті, ароматні, мають чудовий кисло - солодкий десертний смак. Період споживання плодів - з жовтня по травень.

Пам'яті Симакину

Сорт з плодами зимового терміну. Дерево велике, швидкоросла з округлою кроною. Плоди великі, одномірні, широкоребристые. Шкірка плоду ніжна, гладенька, глянцева. М'якоть зеленуватого відтінку, ніжна, дрібнозерниста, соковита, з кисло - солодким смаком. Збір урожаю проводять в середині вересня, плоди зберігаються у холодному місті до середини лютого. Сорт скоростиглий, регулярно плодоносить, зимостійкий, стійкий до парші.

Пепінка золотиста

Сорт виведений на Мінській дослідної станції в 1928 році. Поширений в усіх грунтово-кліматичних зонах Росії. Характеризується високою зимостійкістю, скоростиглістю, щедрим і стабільним плодоношенням. Плоди масою 140-180 г, зеленувато - жовті, з яскраво - червоним рум'янцем. М'якоть біла, дуже ніжний, соковитий, доброго кисло - солодкого смаку. У сховищі плоди зберігаються 1-1,5 місяця, а в холодильнику - до 4 місяців. Один з кращих сортів для заготівлі мочених яблук.

Перлина

Зимовий сорт, привертає своїми великими плодами (160-180 г), з чудовим кисло - солодким десертним смаком і яскравим забарвленням. Крім цього сорт відзначається скоростиглістю, високою врожайністю та стійкістю до парші. Знімна зрілість плодів настає в кінці вересня - початку жовтня.

Струмочок

Пріам

Французький осінній сорт. Характеризується імунітетом до парші, скоростиглістю, зимостійкістю. Плоди 100-120 г, довгастої форми, з яскраво - червоним розмитим рум'янцем. М'якоть жовтувата, дуже ніжна, соковита, доброго смаку. Знімна зрілість плодів настає в кінці серпня - початку вересня. У сховищі плоди зберігаються 2,5-3 місяці.

Ренет Симиренка

Скоростиглий сорт. Сильнорослі подвір'я вступає в плодоношення на четвертий рік після посадки, середньоросла - на третій. Швидко нарощує врожаї. Плід дуже соковитий, ароматний, відмінного гармонійного смаку. Знімна стиглість настає наприкінці вересня - на початку жовтня, споживча - наприкінці грудня. В холодильнику зберігаються 7-8 місяців, не в'яне. Сік з плодів цього сорту є також добрим матеріалом для виготовлення столових вин.

Ренет Сірий французька

Різдвяний

Роял Гала


Новозеландський осіннє чи ранньо озимий сорт. Скоростиглий. М'якуш соковитий, щільний і соковита.

Рубинетте

Швейцарський зимовий десертний сорт. М'якоть кремова, соковита, чудового кисло - солодкого смаку. Скоростиглий. Знімна зрілість плодів настає в середині вересня - початку жовтня. В холодильнику плоди зберігаються до березня-квітня.

Слава Переможцям

Сильноросле подвір'я вступає в плодоношення на п'ятий - шостий рік. Плодоносить стабільно. Плід соковитий, відмінного солодко - кислого смаку. Знімна зрілість у Поліссі настає в першій декаді вересня. У сховищі плоди зберігаються 1 - 1,5, а в холодильнику - 3,5-4 місяці.

Спартан

Зимовий сорт. У плодоношення вступає рано: насіннєве подвір'я - на п'ятий рік, вегетативне слаборосле - на другий - третій. Плоди з приємним кисло - солодким десертним смаком. Врожайність висока і щорічна, з віком збільшується. Плоди знімають на початку жовтня. У сховищі зберігаються 3-4 місяці, в холодильнику - до квітня.

Теремок

Виведений в Інституті садівництва РАН. Дерево середньоросле, з плоско - округлої середньозагущеною кроною. Цвіте в середні строки, щорічно, досить інтенсивно. Скоростиглий. Середньоросле подвір'я у плодоношення вступає на третій рік росту в саду. Плодоносить стабільно. Зрілість настає в першій половині вересня.

Флоріна

Зимовий сорт французького походження. Початок плодоношення - 3 рік. Плід масою 110-145 р, зрізано циліндричної форми з широкими ребрами. Колір світло - жовтий з яскраво-червоним розмитим рум'янцем з сизим нальотом. М'якоть жовта, соковита, солодка.

1-03-2020, 18:10 122