Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Інші дерева » Горобина допоможе зберегти яблука
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Горобина допоможе зберегти яблука


Дерево в молодому віці має пірамідальну крону, з віком вона стає яйцевидною з тонкими, никнуть гілками. Листя складні, поєднують в собі перисті і прості фрагменти. Підстава пластинки периста, верхня частина цільна, але надрізана на лопаті, по формі нагадує листя дуба. Верхня сторона пластинки гладка, темно-зелена, нижня - сіра від опушения.

Листя опадає після початку заморозків. Доросла рослина в середній смузі країни досягає 10-12 м у висоту, відрізняється середнім темпом зростання. Цвіте в травні-червні, дрібні білі квіти зібрані в щитковидні суцвіття. Плоди - округлі ягоди яскраво-червоного або оранжевого кольору зібрані у великі кисті.

Горобина дуболистна має гарну морозостійкість. Дерево світлолюбиве, виносить легку півтінь, в густій тіні слабо цвіте і зав'язує мало плодів. Пред'являє середні вимоги до родючості грунту, добре росте на помірно багатих гумусом, пухких, дренованих ділянках. Не виносить тривалого застою води в грунті.

Струнке дерево відмінно вписується в невеликі сади, його можна посадити поодиноко або в групі. Привабливо навесні - на початку літа під час цвітіння і восени завдяки ефектним рясним плодам.

Плоди горобини багаті на каротиноїди і поліфенолами, їх можна в невеликій кількості додавати в трав'яні збори як полівітамінний засіб. Листя горобини мають бактерицидні та фунгіцидні властивості, досвідчені садівники рекомендують перекладати ними яблука або коренеплоди при зберіганні.

5-03-2020, 22:19 89