Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Інші дерева » Шовковиця: висока гостя з Піднебесної
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Шовковиця: висока гостя з Піднебесної


Дерева шовковиці виглядають дуже декоративно завдяки гарній кроні,  привабливим супліддя. Шовковицю використовують в одиночних і групових посадках, рослини підходять для пристрою живоплоту. В даний час існує більше 400 декоративних форм шовковиці, особливо цікаві плакуча, пірамідальна, куляста, крупнолистная, татарська і золотиста.

Розмножують шовковицю вегетативно - зеленими живцями (зазвичай всі живці добре вкорінюються) і щепленням (в якості підщепи використовують сіянці шовковиці білої). Щеплення проводять у другій половині липня (під час другої хвилі сокоруху). Прищеплюють на підщепу нирку, способом в Т-подібний розріз, використовуючи визріли нирки.

Саджанцям відводять добре освітлені, захищені від вітру місця, ідеально - поруч з будовою. Рослини не виносять верховодки (глибина залягання грунтових вод на ділянці повинні бути не менше 1,5 м).

Оптимальні розміри посадкової ями для шовковиці шириною 0,8 м глибиною 0,5 м. Їх наповнюють родючим грунтом з додаванням перегною, компосту і додаванням невеликої кількості суперфосфату. Після посадки проводять полив і мульчують пристовбурні кола торфом або перегноєм.

Шовковиця - справжній рослинний велетень, знизити висоту дерева можна обрізкою на бічну гілку з великим кутом відходження. Плодоносні гілки видаляють дуже обережно, ліквідуючи лише загущаючі, хворі, слабкі, механічно пошкоджені.

Збирання врожаю проводять у міру дозрівання плодів, для цього під деревом можна розстелити щільну тканину і потряси його. Дуже ніжні плоди складають в ємність місткістю не більше 2 кг, щоб не зім'яти їх при транспортуванні.

5-03-2020, 21:46 114