Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Інші дерева » Черемха звичайна: красуня і цілителька
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Черемха звичайна: красуня і цілителька


Практично повсюдно, від Західної Європи до Східної Сибіру, ​​по берегах водойм, у лісах і ярах, на узліссях і схилах зустрічається черемха кистева, або звичайна. Втім, її висаджують і в міських парках, скверах, на дачних ділянках. Білосніжні каскади суцвіть рослини - справжнє травневе диво.

Черемха звичайна віддає перевагу родючим, надлишково зволожені ґрунти. Дрібні ароматні квітки, багаті нектаром і пилком, розпускаються одночасно з розкриттям листа, залучаючи бджіл та інших запилювачів. Завдяки цій якості рослина стає популярна в дачних садах. Крім того, квітки і листя рослини містять фітонциди, що сприяють очищенню повітря.

Раніше цвітіння черемхи можна віднести до недоліків рослини. Якщо в цю ошатну пору варто прохолодна погана погода, то очікувати хорошого врожаю ягід не доводиться, залишається лише насолоджуватися красивою картиною цвітіння.

Рясне плодоношення відбувається 3-4 рази на десятиліття. У такі роки з дерева може зняти до 10 кг плодів. Округлі фіолетово-чорні, блискучі солодкі кістянки, що дозрівають в серпні, мають  терпкий смаком.

У народній медицині черемху звичайну використовують з давніх-давен. Заготовляють не тільки плоди, але і квітки, кору, листя . Відвари, настої плодів і листя застосовують  при шлунково-кишкових розладах; відвари кори - як потогінний і сечогінний засіб, примочки з настою квіток після консультації з лікарем застосовують при запаленні слизової оболонки очей.

Крім черемхи звичайної в культурі використовується черемха віргінська. Квітки рослин даного виду зібрані в довгі (до 15 см) кисті. Фітонцидів в них значно менше, ніж у черемхи звичайної, тому аромат у них набагато слабкіше.

 Завдяки невибагливості і декоративним якостям черемху звичайну і віргінську широко використовують в озелененні. Стійкі до наших морозів (виргинская витримує зниження температури повітря -45, звичайна - нижче цієї позначки).

Ще один вид черемхи з їстівними плодами - черемха пізня. Однак особливо суворої зими вона не витримує, пошкоджується морозами, плодоносить нерегулярно, тому її можна рекомендувати для південних регіонів.

5-03-2020, 16:14 102