Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Інші дерева » Калина звичайна - рослина подвійного призначення
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Калина звичайна - рослина подвійного призначення


Найкраще калина росте на легких, родючих землях, там, де не скупчуються талі і дощові води.

Ідеальний час для посадки калини - осінь, в пору листопаду. Навесні, звичайно, можна проводити дану роботу, але потрібно встигнути до розпускання листя. Посадочні ями глибиною 35-40 см розташовують на відстані 2,5-3 м, на дно насипають торф і 30 г комплексних мінеральних добрив. Кореневу шийку саджанця заглиблюють на 1,5-2 см.

Важливий прийом - обрізка калини звичайної. Регулярно проводять санітарну та омолоджуючу обрізку. Під час першої видаляють сухі, хворі та пошкоджені пагони, другу проводять, щоб видалити старі гілки, залишаючи на кущі не більше 15 потужних пагонів.

Розмножують калину зеленим живцюванням і посівом насіння. Зелені живці (довжиною 12-17 см) нарізують з будь-якої частини втечі так, щоб на кожному виявилося 3-4 вузла. Їх заготовляють в період цвітіння рослини і видаляють листя, залишивши тільки верхівкові.

Добре вкорінені живці без додаткових обробок висаджують в суміш крупного річкового піску і торфу (1: 1), заглиблений їх на 3-4 см. При посадці на початку липня вкорінені живці можна висаджувати на постійне місце в кінці вересня - початку жовтня. Правда, для успішного живцювання потрібно щоденний шести-семиразовий полив, спрощує це завдання автоматична система подачі води до вкорінюються живцями.

Набагато простіше провести розмноження насінням. Восени перед посівом їх відділяють від м'якоті і закладають в грунт на глибину 3-4 см. Навесні з'являються дружні сходи, які потрібно розсадити, а в наступному році - визначити на постійне місце.

Переваг у калини багато, але варто відзначити і недолік - нищення комахами. Головними ворогами рослини є попелиці та калиновий листоїд і різні види листокруток. Позбутися від попелиці допомагають двох-триразові весняні обробки дозволеними інсектицидами. Справитися з калиновим листоїдом дозволяє обрізка всіх сухих  пагонів на два міжвузля. Це місця зимівлі яйцекладок шкідника. У наступному році операцію проводять повторно.

5-03-2020, 13:39 161