Інтенсивне вирощування плодового саду

Плодовий сад » Інші дерева » Червоні грона калини звичайної
ПЛОДОВИЙ  САД

SAD

Червоні грона калини звичайної


Калина червона - рослина універсальне: її можна використовувати в якості декоративної культури. Ефектно виглядають і її листя, і суцвіття, і червоні грона плодів. Однак дачники вище цінують все ж лікувальні якості цього виду калини, тому відводять рослині місце в плодовому саду.

посадка

Калина звичайна, або калина червона, відноситься до роду калина, який налічує понад 160 видів. Вона невибаглива, не вимагає складного догляду, готова жити на нейтральних або слабокислих грунтах. Підзолисті, торф'яні або піщані землі з глибоким заляганням грунтових вод (не менше 1 м) ідеальні для неї. В саду калині відводять злегка затінене місце.

Саджанці-трилітки калини звичайної можна висаджувати як восени, так і навесні, до розпускання листя. Посадкову яму готують розмірами 0,5х0,5х0,5 м. Верхній шар грунту складають окремо, потім його змішують з торфом або перегноєм (1 відро), можна також додати нітрофоску (2 склянки). У посадкову яму насипають дві третини цього грунтового грунту, проводять рясний полив (40 л). Через тиждень залишився грунт відправляють в яму, формуючи горбок так, щоб він височів над рівнем грунту на 10 см.

Під час посадки саджанець ставлять на горбок, розправивши корінці, і присипають його грунтом. Грунт злегка утрамбовують і проводять полив. Дуже корисно провести мульчування пристовбурного кола торфом, компостом або перепрілим гноєм. Після посадки коренева шийка саджанця повинна виявитися на 0,5 см нижче рівня грунту.

догляд

В кінці березня потрібно прибрати торішнє листя з пристовбурного кола і розпушити грунт (в подальшому цю процедуру потрібно проводити регулярно). Калина вологолюбна, тому протягом усього теплого сезону рекомендується регулярно проводити поливи: в посушливий період під кожне доросле рослини виливають 4 відра води в тиждень. Догляд включає також видалення бур'янів в пристовбурних кіл. Восени прибирають опале листя і замінюють старий шар мульчі.

Навесні, коли розгортаються листя, проводять азотну підгодівлю калини (2 столові ложки сечовини в сухому вигляді під кожну рослину). З початком цвітіння дають калійну підгодівлю (2 столові ложки сірчанокислого калію або 2 склянки деревної золи під кожен кущ). Після цвітіння рослини підживлюють нітроамофоски (2 столові ложки на 1 рослину).

3-03-2020, 15:21 93